ANTALYA Ekspres Gazetesi'nden Güven Güneş'in haberine göre, İYİ Parti Antalya İl Yönetim Kurulu üyesi 6 kişi, partinin özellikle Antalya’da iktidara talip olmadığını belirtip, il başkanı Vahdet Afşin Karacan’a tepki göstererek görevlerinden istifa etti. Yerel seçimler yaklaşırken İYİ Parti’den istifalarda devam ediyor. Yönetim kurulu üyelerinin istifasının yanı sıra 60 kişinin daha partiden istifa edeceğini belirten Ali Deniz, partisinin yönetimini suçlayarak, “İktidara alternatif olmak için kurduğumuz, ancak gelinen noktada İl Başkanı Vahdet Afşin Karacan ve ekibinin kişilere kanalize olmuş yapısıyla, İYİ Parti’nin özellikle Antalya’da iktidara talip olmadığını üzülerek görmekteyiz” dedi.

YÖNETİM KRİZİ

İYİ Parti Antalya İl Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Deniz, Mustafa Eser ve Süleyman Arslan düzenledikleri basın açıklamasıyla partideki görevlerinden istifa ettiklerini açıklarken, partideki istifaların devam edeceğini belirterek il yönetimine sorular sordu. Yönetim Kurulu üyeleri, İYİ Partideki üye sayısındaki azalma ve il yönetiminin tutumuna dikkat çekerek, “Genel Başkan Sayın Meral Akşener’i kimler kandırıp da sizi buraya il başkanı olarak getirdi” denildi. Ortak basın açıklamasını okuyan İl Yönetim Kurulu Üyesi Ali Deniz, “Bugün, hepimiz için zor bir gün. 2017 yılında gerçekleştirilen referandum sonrasında güçler ayrılığı ilkesine dayalı parlamenter sistemin yeniden ülke yönetiminde hâkim kılmak için kuruluşundan bu güne büyük emek ve umutlarla Atatürk ve Cumhuriyet değerleri doğrultusunda çetin mücadeleler verdiğimiz, İYİ Parti’deki görevlerimizden Antalya İl Başkanı Karacan’ın yönetememe krizi sonrasında ortak iradelerimiz sonucunda almış olduğumuz karara istinaden yol arkadaşımızla birlikte İYİ Parti Antalya İl Yönetim Kurulu üyeliğimizden istifa ediyoruz” dedi.

İL YÖNETİMİNE SORULAR

Ali Deniz “Her birimiz, İYİ Parti’de onlarca dost ve arkadaş biriktirdik. Siyasetin savaş alanı değil bir uzlaşı alanı olduğunu hatırlatarak dostça yollarımızı ayırıyoruz. Buradaki tepkimiz kesinlikle Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’e değildir. Biz Antalya’daki sorunları Genel Merkezimizin görmesi için yola çıktık. Buradan Antalya İl Başkanı ve etrafında oluşturduğu 3-4 kişilik karar mekanizmasına da bazı sorular sormak istiyoruz: Bir gün olsun İyi Parti Antalya Milletvekilleri ile toplumun ihtiyaç duyduğu herhangi bir yerde bir araya geldiniz mi? Toplantılarda varsa yoksa CHP’yi eleştiriyorsunuz. İktidarın AKP ve MHP olduğunun farkında değil misiniz? Görevden istifa edenlerin eleştirilerini şiirle, sazla sözle geçiştirmek ne kadar doğru? Bire bir ikili görüşmemizde; ‘Abi genel başkan yanlış yapıyor. Seçimden sonra tabela partisi oluruz’ dediniz mi? Ben çocuklarımın üzerine yemin edeceğim. Peki sen edebilecek misin? Partinin siyasi görüşünü değil de kişinin görüşüne güdümlü ilerleyip, paranın gücüne göre partiyi evirip çevirdiğiniz doğru mu? Göreve geldiğinizden bugüne bir tek komisyon kurdunuz mu? Göreve geldiğinizdeki üye sayısı yüzde 50 azalmıştır. Kendinizi bu düşüşün neresinde görüyorsunuz? 99 kişiden 40 kişiye düşmüş olan yönetiminizle daha ne kadar görevde kalmayı düşünüyorsunuz?” sorularını yöneltti.

Kaynak: ANTALYA EKSPRES GAZETESİ