IWSA Antalya Şubesi Başkanı Ayşe Saniye Drahor'un başkanlığındaki yönetim kurulu üyeleri Ayşen Çalışkan, İlknur Avşar, Ayşe Neşe Pazarcı, Füsun Akgül ve onursal başkan Şule Yurdakul'un organizasyon ve ev sahipliğinde Lara sahilindeki bir kafeteryada gerçekleşen kahvaltı etkinliğine üye ve hayırsever davetlilerin ilgisi yoğun oldu.

63294 (1)

"GENÇLERE SAHİP ÇIKIYORUZ"

IWSA Antalya Şubesi Başkanı Ayşe Saniye Drahor, katılımcılara derneğin durmak bilmeyen hizmetlerini anlattı. Drahor sözlerini şöyle sürdürdü:

"Üniversite öğrencilerimize burs verir iken mezun olan gençlerimize de çalışma hayatına başlamaları için iş imkânı da sağlıyoruz, sorunlarıyla yakından ilgileniyoruz. Geçmiş yıllarda 'Haydi Kızlar Okula', 'Antalya Okuyor', 'Ana- Kız Okula' sloganlı kampanyalara da destek vermiştik. Antalya Valiliği ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün yönlendirdiği okullarda çalışmalar yapıp bazı kenar semtler ile köylerdeki okullara kütüphaneler kazandırıyoruz. Belirlediğimiz yoksul ailelerin çocuklarının okul ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Sağlık güvencesi olmayan ailelerin muayenesine, ilaçlarının teminine katkıda bulunuyoruz. Lösemili çocuklara, engelli bireylere de sahip çıkıyoruz. Önceliğimiz her zaman olduğu gibi başta eğitim ve sağlık. Geleceğimizin güvencesi olan gençlerimizin burslarını aksatmadan ödemeye gayret ediyoruz."

Derneğin hizmetlerini sosyal etkinliklerden elde edilen gelir, hayırsever kişi ve kuruluşların katkılarıyla sürdürdüklerini de ifade eden IWSA Antalya Şubesi Başkanı Ayşe Saniye Drahor, "Derneğimize her geçen yıl yeni katılımlar da oluyor, birlikten kuvvet doğuyor" dedi.

Kaynak: DHA