SANAT şehri olarak adlandırılan Antalya’da çocukların gelişimine yönelik tiyatro oyunları, çocukları hem eğlendirirken hem de eğitiyor. Çocuklara,  taklit ederek bedenlerini kullanmayı ve iletişim kurmayı öğreten tiyatro sanatı, çocukların eğitiminde büyük önem taşıyor. Olaylara dışarıdan bakmayı kolaylaştıran tiyatro, oyun yolu ile çocuklara farklı olaylar karşısında değişik perspektifler kazandırıyor. Antalya, Ocak ayında da çocuklara yönelik pek çok tiyatro etkinliğini minik izleyicileriyle buluşturacak.

PEDAGOG ONAYLI
‘Kahraman Patiler 2’adlı çocuk oyunu 13 Ocak Cumartesi günü saat 13.00’de Antalya AKM Perge Salonu ev sahipliğinde minik izleyici ile buluşacak. Pedagog onaylı çocuk tiyatrosu, 3 boyutlu hologram teknolojisi ve mükemmel sahne performansıyla küçük izleyicilere unutulmaz bir macera yaşatacak. Yaş sınırı 2 yaş ve üzeri için uygun olan oyun, 40 dakika sahnelenecek. 'Kahraman Patiler 2' adlı oyunun biletlerine ise online olarak erişim sağlamak mümkün olup, biletler 150 TL’den başlayan fiyatlar ile satışa sunuldu.

OYUN KONUSU
Ryder, mutlu bir güne uyanmıştır ve bir çağrı alır. Arayan çiftçi Papi amcadır. Papağan çiftliğindeki papağanlar kaybolmuştur ve kahraman patilerden yardım ister. Bu görev için Rubble, Chase, Skye ve Marshall seçilmiştir. Acaba kahraman patiler çiftliği kurtarmayı başarabilecek midir? HABER/BUSE ER

Editör: Uğur Keskin