ANTALYA Kültür Sanat’ta (AKS), 27 Haziran Perşembe günü 19.30-20.30 saatleri arasında ‘Çınar Türker ile Kendini Tanıma Şarkıları’ kapsamında söyleşi ve konser düzenlenecek. Çınar Türker, söyleşi konsertadında yaptığı canlı performanslarında kendini tanıma konusunu şarkılarıyla birlikte dinleyicilere aktardığı hem sohbetli hem müzikli bir etkinlik yapıyor. Bu konserlerde yer yer de dinleyicileri de dâhil ederek onları da müziğin bir parçası haline getirecek. Ücretsiz olarak düzenlenecek olan etkinliğe herkes davetli.

Whats App Image 2024 05 18 At 13.07.36

KENDİNİ TANIMA YOLCULUĞU

Çınar Türker, 2015 yılında yaptığı otostop yolculuğu ile başlayan kendini tanıma serüveniyle hem kendi hayatında hem müzikal yolculuğunda önemli bir sayfa açtı. Bu serüvende ve devamında edindiklerini müziği ile birleştirerek kendini tanıma üzerine şarkılar yazan, yayınlayan ve söyleyen bir sanatçı müzisyene dönüştü.

Kendini tanıma konusunun insanlığın odaklanması gereken en mühim konu olduğuna inanır. Bu yüzden de müziği bir amaç olmaktan öte bir aracı, bir dil olarak görüyor. Şarkıları bu konuya dair hatırlamaya ihtiyaç duyabileceğimiz ve düşüncelerimize eşlik hissedebileceğimiz sözlere sahip. Çünkü o şarkılarını yazarken ne kadar kendini anlatmış olsa da paylaştıkça aldığı geri dönüşlerden dolayı aslında herkesin hikâyesini anlattığını fark etti. Bu serüveni daha fazla kişiye ulaştırabilmek için büyütmesi gerektiğine inanarak çalışmalarına başladı. Bu çalışmalar, 2020’de şarkısı ‘Kar Tanesi’ni Evrencan Gündüz’ün aranjör ve prodüktörlüğünde klibiyle birlikte yayınlamasıyla ilk meyvesini verdi. Sonrasında ‘Kendimi Hiç Sevmedim’, ‘Başlasın Macera’, ‘Ait Olduğum Yerdeyim’ isimlerindeki şarkılarıyla yayın süreçleri devam etti.

Muhabir: ÇİĞDEM KORKAN/HABER