Kepez Belediyesi Nisan Ayı olağan meclis toplantısı Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz, başkanlığında belediye meclis salonunda gerçekleştirildi. Meclis toplantısına CHP Kepez İlçe Başkanı Gökhan Ölmez, MHP Kepez İlçe Başkanı Servet Ersoy ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra meclis toplantısı öncesinde Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz, “Seçimden çıktık, hepimize hayırlı olsun. Bu seçimi kazanan bütün Kepez'dir. Bugün sevgi ve kardeşlik kazanmıştır. Bize oy veren, vermeyen bütün herkesin belediye başkanı olacağıma buradan söz veriyorum. Yeni dönemde biz Kepezi sizlerin desteği ile daha güzel yarınlara taşıyacağız" dedi.

Kepezde Yeni Donemin Ilk Meclisi Toplan 38024 (1)

BORÇLU BİR BELEDİYE

Meclis toplantısı sırasında CHP'li meclis üyesi Adnan Kabaağaç belediyenin mali tablosu hakkında bilgi istedi. Meclis üyelerini belediyenin mali bütçesi hakkında Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Alanay bilgilendirdi. Açıklamaların ardından Kabaağaç, “Kimseyi zan altında bırakmak istemem. Biz borçlu bir belediye aldığımızı anladım. Yanlış mı anladım" diye sordu. Bunun üzerine Başkan Kocagöz, “Evet doğru algılamışsınız. Ortalama 150 milyon lira personel giderimiz var. Bu ayki aylık gelirimiz 90 milyon civarında. Şuan önümüzde 10 ay var, 500 milyon TL. Nakit sadece maaş ödemek için paraya ihtiyacımız var. 918 milyon lira civarında bir borç gözüküyor. Bunun 559 milyonu parası alınmış harcanmış ama bizim aktifimizde görünüyor. Dolayısıyla bize nakit 1 milyara ihtiyaç var" diye konuştu.

GÖREV DAĞILIM TABLOSU

Meclis toplantısında komisyon üyeleri de seçildi. Meclis 1. Başkan Vekilliğine Selçuk Koçnebioğlulları (CHP), Meclis 2. Başkan Vekilliğine; Ahmet Paksoy (CHP) Encümen üyeliğine İzzet Çeliktürk (CHP), Mesut Emrah Yıldırımlar (CHP) ve Özcan Özalp (CHP) seçilirken Plan Bütçe Komisyonu'na Selçuk Koçnebioğulları (CHP), Barış Şenyurt (CHP), Veli Yılmaz (CHP), Yusuf İşeri (AKP), Ali Baki Sarıca (MHP) getirildi. İmar Komisyonu ise Mahmut Taş (CHP), İlknur Gülümser Solmaz (CHP), Ahmet Paksoy (CHP), Süleyman Acar (AKP) ve Adem Çelik'ten (MHP) oluştu.

Kepez Belediyesi ile yetkili sendika arasında imzalanan Sosyal Denge Sözleşmesi 31 Mart'ta sona erdiği için tarihin yeniden güncellenmesi için Belediye Başkanı Mesut Kocagöz'e yetki verildi.

Meclis toplantısında 27 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

Kaynak: DHA