Kepez Belediyesi, ince dokunuşlarla kent içi yollarda yaşanan fiziksel sorunları ortadan kaldırıyor.
Altyapı yatırımlarının tamamlandığı yollarda, planlama çerçevesinde asfalt ve kaldırım çalışmalarını sürdüren Kepez Belediyesi, şehir içi yolların bozulan üstyapısını da yeniliyor.

Kepezden Kurban Pazari Yoluna Sicak Asfalt 2

BOZULAN ASFALT YENİLENİYOR

Yeni dönemin asfalt sezonunu açan Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Altınova bölgesinde Yüce ve 30 Nolu sokaklardan sonra Çamlıca Mahallesi’ne de sıcak asfalt hizmeti götürdü. Asfalt çalışması, ilçenin kırsal alanında yer alan mahallenin Köseler Caddesi’nde yapıldı.  
Cadde, Kepez Belediyesinin Çamlıca Mahallesi’ne kurduğu büyükbaş kurban satış yerine ulaşımı da sağlıyor. Caddenin, Kuzey Çevre Yolu’nun yanında yer alan bölümünün asfaltında, mevsimsel şartlarından dolayı bozulmalar yaşanmıştı.  

Kepezden Kurban Pazari Yoluna Sicak Asfalt 4

KURBAN PAZARI YOLUNA 666 TON ASFALT

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, genişliği 8,5 metre olan caddenin 500 metrelik bölümünde yaşanan zemin sorununu ortadan kaldırmak için sıcak asfalt çalışması başlattı. Bu kapsamda ilk olarak iş makinesi yardımıyla yolun zeminindeki eskiyen asfalt kaldırıldı. Daha sonra finişer makinesiyle yola 666 ton sıcak asfalt serildi.
Sıcak asfalt hizmetiyle, hayvan pazarına ulaşımı sağlayan cadde de araç sürüşü emniyetli ve konforlu hale getirildi. 
Caddenin sıcak asfaltı yenilenen bölümünde, yol çizgi boyası ile trafik işaret levhalarının montajı da yapılacak.

Kepezden Kurban Pazari Yoluna Sicak Asfalt 5

Kaynak: Haber Merkezi