Konyaaltı Belediyesi Tiyatro Akademisi'nin 7-12 yaş arası çocuklara düzenlediği Kukla Atölyesi'nde yapılan kuklalar, düzenlenen sergide vatandaşların beğenisine sunuldu. Konyaaltı Belediyesi Hizmet Binası'nda gerçekleştirilen serginin açılışına Belediye Başkan Yardımcısı Tuğba Erke Bostan ile birim müdürleri, belediye personelleri ve Konyaaltı Belediyesi kreşlerinde eğitim gören minik öğrenciler katıldı.

kukla-gunesten-sergi-daveti_9676_dhaphoto2

HEM EĞLENDİLER HEM ÖĞRENDİLER

Serginin açılışında konuşan Konyaaltı Belediye Başkan Yardımcısı Tuğba Erke Bostan, “Yaz kursları kapsamında 7-12 yaş grubu 64 çocuğumuza, 5 ayrı branşta kukla oynatma ve beraberinde kukla yapma etkinlikleri yapıldı. Bu kapsamda çocuklarımız çok keyifli vakit geçirirken beraberinde bilişsel zekâyı da güçlendiren bir çalışmaya imza attı. Çocuklarımız kukla atölyesinde beyinlerinin 3 farklı noktasını çalıştırma imkânı buldular" dedi.

kukla-gunesten-sergi-daveti_9676_dhaphoto4

İSMİNİ ÇOCUKLAR KOYDU

Bostan, açılışta yer alan konuşan kuklaya çocukların isim vermesini istedi. Çocuklar kuklanın isminin Güneş olmasını istedi. Bunun üzerine Tuğba Erke Bostan, “Güneş kuklamız bizlere güneş gibi doğdu. Yapacağımız kukla atölyelerimize hepinizi bekliyoruz" dedi. Açılıştan sonra minik öğrenciler sergiyi gezdi. Sergi, Ekim ayı sonuna kadar belediye hizmet binasında açık kalacak.

Kaynak: DHA