YENİ Kuşak Köy Enstitülüler Derneği (YKKED) Antalya Şubesi, Köy Enstitüleri’nin 84’üncü yıl dönümü kapsamında Aksu Köy Enstitüleri yerleşkesinde 17 Nisan Çarşamba günü etkinlik düzenleyecek. Düzenlenecek etkinlik saat 10.00’da başlayacak ve 17.00’da bitecek. Etkinliğin herkese açık olduğunu söyleyen Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği (YKKED) Antalya Şube Başkanı Yavuz Ali Sakarya, etkinlik kapsamında Aksu Köy Enstitüleri müzesine gezi düzenleyecek.
BİRDEN FAZLA ETKİNLİK
Yapılacak olan etkinliğin programını paylaşan Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği Antalya Şubesi, Ersin Kesici düzenlenecek olan etkinliğin sunuculuğunu üstlenecek. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’ndan sonra Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Müdürü Selma Gençel günün anlam ve önemine dair konuşma yapacak. Köy Enstitülüleri Sağlık Kolu üyesi Nadire Sönmez, sağlık ile ilgili konuşmasından sonra ise geleneksel öğle yemeği ve enstitü müze gezisi olacak. Öğleden sonra saat 15.00’ten itibaren Antalya’da Bülent Ecevit Kültür Merkezi Salonu’nda yine enstitü içerikli bir başka sergi açılışı ve söyleşi gerçekleştirilecek. Söyleşinin konuğu Eski Muğla Milletvekili Dr. Sami Gökmen olacak. 
HASAN ALİ YÜCEL ANTATILACAK
YKKED, 18 Nisan Perşembe günü saat 15.00’te ayrı bir etkinliğe imza atacak. Etkinliğe dair bilgi veren YKKED Antalya Şube Başkanı Yavuz Ali Sakarya, “Bülent Ecevit Kültür Merkezi Salonu’nda Köy Enstitülerinin en önemli kişiliklerinden biri olan Bakan Hasan Ali Yücel'i anlatacağım. Hep birlikte büyük eğitimciyi anacak, onun yönlendirici kişiliğini, örnek davranışlarını ve başarılarını, özdeyişlerini konuşacağız. Enstitü düşüncesine sıcak bakan, zamanı ve durumu uygun olan herkesi, etkinliklerimize bekliyoruz” dedi.

Muhabir: ÇİĞDEM KORKAN/HABER