18 Mart’ta başlayan ve 4 Nisan’a kadar devam eden ‘Persian Shopping Fest’le Markantalya; alışveriş keyfini eğlenceyle birleştirerek İranlı ziyaretçilerine unutulmaz bir Nevruz yaşattı.

İran’da doğanın uyanışı ve bahar bayramı olarak adlandırılan Nevruz döneminde, İranlı turistler, Antalya’ya akın ediyor. Bu kapsamda Markantalya AVM tarafından sektörde ilk defa gerçekleştirilen ve İranlı ziyaretçilerin de yoğun ilgi gösterdiği İran Alışveriş Festivali, düzenlenen etkinliklerle de renkli görüntülere sahne oluyor.

MarkAntalya alışveriş merkezindeki birçok mağazanın festivale özel kampanyalar ve avantajlar da sunduğu organizasyon, İran televizyonları da dahil basının yoğun ilgisiyle karşılandı. Persian Shopping Fest; İran pazarında faaliyet gösteren acenteler aracılığıyla ve münferit gelen yerli ve yabancı tüm ziyaretçiler için alışverişi, nevruz süresince ihtiyaçlardan öte, keyfe dönüştürdü.

Festivalin alışveriş ayağı tüm hızıyla sürerken, MarkAntalya Alışveriş Merkezi’nin İranlı ziyaretçileri için hazırladığı organizasyonlardan ilki 22 Mart Cuma günü ünlü İranlı pop ve hip hop şarkıcısı-söz yazarı Sasy ile gerçekleştirildi. Festival kapsamında Antalya’ya gelen Sasy, İranlı hayranlarıyla imza gününde buluştu. AVM’yi dolduran İranlılar, sanatçı ile fotoğraf çektirebilmek ve ona sarılabilmek için adeta birbiriyle yarıştı.

8 Nisan 2

Festival etkinlikleri, 27 Mart Çarşamba günü İran asıllı Amerikalı Kamran ve Hooman kardeşlerin imza günü ile devam etti. İran dışında yaşayan sanatçılarla bir araya gelme şansı yakalayan İranlı ziyaretçiler, hem hayran oldukları ve kendi ülkelerinde görme şansı bulamadıkları sanatçılardan imza alma, hem de onlarla fotoğraf çektirme fırsatı buldular.

8 Nisan 18 Nisan 5

İranlı ziyaretçilerin oldukça yoğun ilgi gösterdiği etkinliklerde, sanatçılar, festival organizasyonu için alışveriş merkezine teşekkür etti.

8 Nisan 4

Alışveriş ve eğlenceyi bir araya getiren Persian Shopping Fest 4 Nisan’da sona erdi.

Kaynak: HABER MERKEZİ