Antalya’da 31 Mart tarihinde yapılan yerel seçimlerde sonucu en çok merak edilen Döşemealtı Belediye Başkanlığını CHP’li Menderes Dal kazandı. Yapılan itirazlar önce İlçe Seçim Kurulu, ardından İl Seçim Kurulu ve son olarak YSK tarafından reddedildi. Mesai saatinin bitimine bir saat kala İlçe Seçim Kurulu’nda düzenlenen törenle meclis üyeleriyle birlikte mazbatasını alan Başkan Menderes Dal, daha sonra devir teslim töreni için Döşemealtı Belediyesi’ne geçti. 

KONVOYLU KARŞILAMA


Döşemealtı Belediye Başkanı Menderes Dal, ilçe girişinde çok sayıda aracın katıldığı konvoyla karşılandı. Belediye önünde de coşkulu kalabalık tarafından konfeti ve alkışlarla karşılanan Başkan Menderes Dal, yaptığı konuşmada Döşemealtı halkına teşekkür etti. Döşemealtı’nın 32 mahallesine eşit ve nitelikli hizmet için çalışacaklarını kaydeden Başkan Menderes Dal, daha sonra devir teslim töreni için makama çıktı. 
 

Daf4B17E Cd00 4D25 9355 B509F3Fd9Dc5

‘CEKETİ ÇIKAR, KOLLARI SIVA’


Belediye personeli ve Döşemealtılıların yoğun ilgisi ve çiçeklerle karşılanan Başkan Menderes Dal, düzenlenen törenle devir teslim töreninin ardından makamına geçti. “Ceketi çıkar, kolları sıva” sloganları eşliğinde ceketini çıkarıp kolları sıvayan Başkan Menderes Dal, “Hepimize hayırlı ve uğurlu olsun. Döşemealtı’nda liyakatli kadrolarla çok güzel işler yapacağız. Döşemealtı’nın daha mutlu ve daha huzurlu bir Döşemealtı yaratacağız” dedi.
Başkan Menderes Dal’ı kutlamak için uzun kuyruk oluşurken, Başkan Dal, 6 Nisan Cumartesi günü saat 11.00’de Döşemealtı Belediyesi önünde gerçekleştirilecek halk buluşmasına herkesi davet etti.

Kaynak: HABER MERKEZİ