ANTALYA’DA siyasi partiler seçim hazırlıklarını sürdürüyor. Siyasi partilerin belediye başkan aday adayları da başvurularını yapmaya başlıyor.  31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için aday adaylığı duyuruları da hız kazandı.

BALIK ADAY ADAYI

31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak yerel seçimlere geri sayım sürerken, aday adayları da sahaya çıkmaya başladı. Birleşik Kamu İş Konfederasyonu Antalya Şubesi Eski Genel Başkanı Mehmet Balık, CHP'den Serik Belediye Başkan Aday adayı olduğunu duyurdu. Balık bugün saat 14.00'te CHP Serik İlçe Başkanlığı'nda düzenleyeceği toplantıyla aday adaylığını açıklayacak. Yapacağı açıklama için tüm halkı yanına davet eden Balık, “Her şey Serik için’ ifadelerini kullandı.

MEHMET BALIK KİMDİR?

Mehmet Balık, 1970 yılında Antalya’da doğdu. 1992 Yılında Burdur Eğitim Fakültesi’nden mezun olarak 1993 yılında öğretmenlik mesleğine başladı. Antalya, Muş ve Sakarya’da öğretmenlik yapan Balık, sendikal görevi nedeni ile 2016 yılında aktif öğretmenlik görevinden ayrıldı. Eğitim-İş Sendikası’nda başlayan emek ve mücadele yaşamı 2006 yılında Eğitim-İş Antalya Şubesinin Kurucu Yönetim Kurulu üyeliği, şubede Basın Sekreterliği, Örgütlenme Sekreterliği görevleri ile devam etti. 2009 yılından 2016 yılına kadar Antalya Eğitim-İş Şube Başkanlığı ve Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu İl Temsilciliği görevini yaptı. Antalya Eğitim İş Şube Yönetimi görev döneminde, Adalet Yürüyüşü ’ne katıldı. 2016- 2017 tarihleri arası bir yıl süreyle Eğitim İş Sendikası Genel Başkanlığı yaptı. Aralık 2017 yılında Birleşik Kamu İş Konfederasyonu Genel Başkanlık görevine başladı. Birleşik Kamu İş Konfederasyonu Genel Başkanlığı görevinde bulunduğu süre boyunca, kamu çalışanları, emekliler başta olmak üzere tüm emekçilerin sorunlarını kamuoyuna ve yetkililere ulaştırmak adına yüzden fazla basın açıklamaları, televizyon programları, eylem ve etkinliklerde bulundu. HABER/ÇİĞDEM KORKAN