Yunanistan'a kapıda vize uygulaması, Türklerin Meis Adası'nı ziyaret etme talebini artırıyor. Yunanistan'ın bu uygulamayı 2012'de başlatmış ancak pandemi sürecinde askıya aldığını açıklamıştı. 


20 DAKİKDA ULAŞIM
Meis Adası, Kaş'a sadece 2 kilometre mesafede yer alması nedeniyle Türkiye'den oldukça ilgi görüyor.  Türk vatandaşları için Meis adasına Kaş Limanı'ndan yapılan feribot seferleriyle 20 dakikada ulaşmak mümkün. Meis, Yunanistan anakarasına olan uzaklığıyla dikkat çekerken, ada içinde kum plajı bulunmamasına rağmen Ro, Agios Georgios ve Stroggyli gibi plajlar turistlerin denize girebileceği başlıca noktalar arasında yer alıyor.


GEREKLİ BELGELER
Yunan Adaları'na yapılacak seyahatlerde kapıda vize uygulaması için eski uygulama döneminde yer alan gerekli belgeler arasında en az 6 ay geçerli pasaport, vize başvuru formu, feribot bileti, otel rezervasyonu, biyometrik fotoğraflar, banka hesap dökümü ve seyahat sağlık sigortası yer alıyor. Yunan Adaları'na kapıda vize uygulamasının, ilkbahar/yaz sezonunda başlayacağı öngörülüyor. HABER/AYSU DURSUN

Editör: Uğur Keskin