ANTALYA Ekspres Gazetesi'nden Güven Güneş'in haberine göre, CHP Döşemealtı Belediye Başkan Adayı Menderes Dal, adaylık süreci ve seçim kampanyasıyla ilgili basın toplantısına, CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı, CHP Antalya milletvekilleri Aliye Coşar, Sururi Çorabatır ve Cavit Arı, Döşemealtı İlçe Başkanı Veli Çot, CHP Döşemealtı Belediye Başkan Adayı Menderes Dal ve eşi Şefika Dal katıldı. Toplantının açılışında konuşan CHP İlçe Başkanı Veli Çot, örgüt olarak Döşemealtı Belediye Başkan Adayı Menderes Dal’a destek vererek bu seçimi de parti olarak kazanacaklarını kaydederek, “Örgüt olarak canla başla çalışıp ‘Altı Ok’u yerelde de genelde de dalgalandıracağız” dedi. CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı da Döşemealtı Belediye Başkan Adayı Menderes Dal’a başarı dileklerini ileterek, “Menderes başkanımız bu seçimleri kazanacak ve dönemlerce bu Döşemealtı Belediyesi’ni yönetecektir. İlçemize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Whatsapp Image 2024 01 19 At 17.39.10 (2)

DEZAVANTAJLI KESİMLER ÖNCELİĞİMİZ

Dünya ve ülke gündemine ilişkin değerlendirmeler yaptıktan sonra 31 Mart yerel seçimlerinde Antalya’nın önemli bir rolü olacağını anlatan Menderes Dal, kent üzerindeki rant baskısı giderek arttığına işaret ederek, “Çevremize, doğamıza, kentimize, ilçemize hep birlikte sahip çıkmamız gerekiyor. Bu seçimlerde Antalya Büyükşehir Belediyesi’ni bir kez daha Cumhuriyet Halk Partisi’ne kazandırmak için güçlü bir dayanışma örneğini sergilemeliyiz. Toplumun tüm kesimlerinden destek almalıyız. Bunun için de çok çalışmalıyız. Halkın beklentilerini ve ihtiyaçlarını doğru belirlememiz gerekiyor. Temel belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra dezavantajlı kesimlere; özellikle çocuklara, öğrencilere, gençlere, kadınlara, engelli bireylere ve yaşlılarımıza dokunacak çalışmaları hayata geçirmeliyiz. Cumhuriyet Halk Partisi belediyelerinde toplumcu, halkçı hizmetleri sunmamız gerekir” dedi.

Whatsapp Image 2024 01 19 At 17.39.10 (1)

DAL'DAN TARİH VE BİLİM VURGUSU

Döşemealtı'nın tarihine dikkat çeken Dal sözlerine, "Yerel yöneticilerin yerüstünde imar ve inşaat gibi, yeraltında ise kanalizasyon ve su gibi temel hizmetlerle ilgilenmenin yanı sıra yeraltındaki tarihi zenginliklere ilişkin yapılan araştırmalara da kulak vermesi gerektiğini düşünüyorum. Çünkü bir kenti var eden, onu ayakta tutan yeraltında yatan o tarihi zenginlikleridir. Bu tarihi zenginliklerin de korunması ve gelecek nesillere ulaştırılması gerekir. Dolayısıyla yerel yöneticilerin bilime de önem vermesi gerektiğini savunuyorum. Bu vesileyle nasıl bir bakış açısıyla hareket edeceğimize ilişkin de birkaç şey söylemek istiyorum. Bir kere tüm çalışma arkadaşlarımla birlikte bilime önem vereceğiz. Çalışma ekibimizi de bu perspektifle oluşturacağımızı şimdiden belirtmek istiyorum. Toplumcu bir belediyecilik anlayışını hayata geçireceğimizi de her fırsatta ifade ediyorum” dedi.

Kaynak: ANTALYA EKSPRES GAZETESİ