ANTALYA Büyükşehir Belediyesi Oyuncak Müzesi, ‘Oyun Hamuru’  atölyesi düzenliyor.  Her yaş grubundan ziyaretçinin keyifle gezdiği müzede, 3 yaş üzeri çocukların bireysel ya da ebeveynleri ile katılabilecekleri atölye çalışmaları vatandaş tarafından büyük ilgi görüyor. Oyuncak Müzesi’nde 29 Mart Cuma günü saat 14.00 - 15.00 arası 3-6 yaş için ‘Oyun Hamuru Etkinliği’ düzenlenecek. Etkinliğe katılım sağlamak isteyenlerin ise önceden rezervasyon yapmış olması gerekiyor.

ETKİNLİK KAZANIMLARI
Çocuklar, duygu, düşünce ve izlenimlerini çeşitli görsel sanat teknikleri ile ifade eder, çalışmalarını sergilemekten ve bu duyguyu çevresindekilerle paylaşmaktan mutluluk duyar. Etkinlikte çocukların estetik duygusu, yaratıcılık olgusu, ince motor becerilerinin gelişimi ve el-göz koordinasyonunun geliştirilmesi hedeflenir.

OYUNCAK MÜZESİ HAKKINDA
Araştırmacı, şair, yazar Sunay Akın’ın öncülüğünde 2011, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda hizmete giren Antalya Oyuncak Müzesi, yaklaşık 3 bin antika oyuncağın sergilendiği masalsı bir dünyanın kapılarını misafirlerine açıyor. İstanbul Oyuncak Müzesi’nin kurucusu Sunay Akın danışmanlığında açılan müze, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin önemli kültür projelerinden biri. Antalya Kaleiçi’de yer alan müze, İstanbul ve İzmir’in ardından Türkiye’deki üçüncü oyuncak müzesi olma unvanına sahip. Koleksiyonu, tasarımı, binası ve eğitim çalışmaları ile Avrupa'nın seçkin oyuncak müzeleri arasında yer alan Antalya Oyuncak Müzesi, Kaleiçi Yat Limanı’nda yer alıyor. 

Muhabir: BUSE ER/HABER