SANAT şehri olarak adlandırılan Antalya’da çocukların gelişimine yönelik tiyatro oyunları, çocukları hem eğlendirirken hem de eğitiyor. Çocuklara,  taklit ederek bedenlerini kullanmayı ve iletişim kurmayı öğreten tiyatro sanatı, çocukların eğitiminde büyük önem taşıyor. Olaylara dışarıdan bakmayı kolaylaştıran tiyatro, oyun yolu ile çocuklara farklı olaylar karşısında değişik perspektifler kazandırıyor. Antalya, Kasım ayında da çocuklara yönelik pek çok tiyatro etkinliğini minik izleyicileriyle buluşturacak.  ‘İyilik Takımı Mavi Gezegen’ 2 Kasım Perşembe günü saat 18.00’de Antalya Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu ev sahipliğinde izleyicisi ile buluşacak. İbrahim Nakçi’nin yazdığı oyunda ise Harun Nakçi, Muazzez Fidan, Aydın Nakçi, Gökçe Günday, Sedat Barlin, Nesimi Albez, Mehmet Kanat ve Ada Özsoy sahne alacak. Oyun süresi ise 40 dakika. Etkinliğin biletlerine ise online olarak erişim sağlamak mümkün olup biletler 100 TL’den başlayan fiyatlar ile satışa sunuldu.

OYUN HAKKINDA
Sıfır Atık konusunu  anlatan müzikal bir çocuk tiyatrosu. Güçlü olan Thanos karakterinin Mavi Gezegeni ele geçirmeye çalışması sonucu İyilik Takımı ile olan mücadele başlar. Güçsüz olan iyilik takımı Thanosa yenilir. ‘Gezegenimizi koruyalım’ vurgulanır.

MURATPAŞA BELEDİYESİ KÜLTÜR SALONU HAKKINDA
Kültür Merkezi 658 kişilik seyirci kapasiteli salonlara sahip. Merkezde ayrıca otopark, enstrüman ve sahne depoları, orkestra, prova, aksesuar, yönetim odaları, kulis, atölye, fuaye-sergi salonu, sanat sokağı ve sosyal etkinlik terası da yer alıyor. İki ana taşıt ve yaya aksı üzerinde konumlandırılmasıyla aynı zamanda kent mimarisi için de köprü görevi gören Kültür Merkezi’nde fuayenin, atölye ve prova salonlarının konumlandırılması kent sakinleri ile salon kullanıcılarını buluşturacak şekilde tasarlandı. HABER/BUSE ER