A Milli Futbol Takımı, hazırlık maçı için Macaristan ile Puskas Arena'da karşı karşıya gelecek. Bu mücadele öncesinde düzenlenen basın toplantısında A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Vincenzo Montella açıklamalarda bulundu. Macaristan'ın uzun süredir devam eden aynı teknik direktörle çalışarak Vincenzo Montella, "Macaristan'ın tekniklerini içeren Rossi'yi tanıyorum, birkaç yıl önce tanışmıştık ve arkadaşımız devam etti. Bizim için iyi bir test olacak. Gelişimimiz için çok önemli bir maç olacak. Çok gelişmiş bir takım. Uzun süre aynı hocayla çalışıyorlar. Hem hücumda hem de savunmada farklılık gösterebiliyorlar."

“SEMİH'İN ÜMİT MİLLİ TAKIM'A GİTMESİ OLUMLU KARŞILANMALI”

Semih Kılıçsoy'un Ümit Milli Takım'a gitmesi hakkında konuşan Montella, "Semih'in Ümit Milli Takım'a gitmesi olumlu karşılanmalı bence, burada az oynayacağına orada daha fazla oynamasını istemiştim" sayıları sarf etti.

“BİZİM HEDEFİMİZ GÖSTERDİĞİMİZ DURUŞLA ÜLKEMİZDEKİ HERKESİ MUTLU ETMEK”

Hayalleri ifade eden Montella, "Yanılmıyorsam Avrupa Şampiyonası'nda 5. İtalyan hoca olacak, Macaristan'ın da İtalyan bir teknik adama sahip olması benim için bir turnuva olacak. Bizim hedefimiz gösterdiğimiz performansla şampiyonadakiler mutlu olmak. Her akşam yatağa hayallerle gidiyorum, onu sabah yataktan hayallerle kalkıyorum" dedi.

“ZORLUK DERECESİ YÜKSEK MAÇLAR İSTEDİM”

Zorluk derecesi yüksek maçlar isteğini aktaran İtalyan teknik adam, "Hazırlık bilgilerimizdeki rekabetimizi seçmemizin nedeni hazırlık maçı gibi görünkse de rekabeti yüksek maçlar oynamak. Zorluk derecesi yüksek maçlar istedim, belki sonuç alamayız ama bu maçlarda kendimizi geliştirmek isteyen her şeyi daha iyi yapabilirsiniz" şeklinde konuştu.

Vincenzo Montella, Enes Ünal için ise, “Enes geçmişte çok iyi işler yapan bir futbolcumuz. Belki ufak şanssızlıklar yaşanmış olabilir ama onu burada görmek benim için önemliydi. Oyunculardan birilerinin çok önemsediği zararları noktaladı.

Kaynak: DHA