AKDENİZ Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi öğrencileri 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında etkinlik düzenledi. Etkinliğe; Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeynep Özer, Dekan yardımcısı Prof. Dr. İlkay Boz, Dekan yardımcısı Doç. Dr. Kerime Bademli, Doç. Dr. İlkay Keser, Türkiye Dans Sporları Federasyonu sporcuları Abdülkadir Ünal ve Nezihe Koçak Ünal, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu sporcusu Mustafa Kaya, Türkiye Tenis Federasyonu Antalya Büyükşehir Belediyesi Aktif Engelliler Spor Kulübü’nden Çiğdem Sayın ve Hasta ve Engelliler ile Yakınları Hakları Derneği (HEYAD) Başkanı Hüseyin Ayhan katıldı.

Whatsapp Image 2024 05 17 At 12.52.49
DİYARBAKIR’DAN ANTALYA’YA UZANAN BİR HİKÂYE
Gerçekleştirilen programda Türkiye Tenis Federasyonu Antalya Büyükşehir Belediyesi Aktif Engelliler Spor Kulübü sporcusu Çiğdem Sayın hayat hikâyesini anlattı. Çiğdem Sayın, hemşirelik fakültesinden mezun olduğunu, hayatında ne gibi zorluklar ile devam ettiğini ve tenis sporuna başlama sürecini anlattı. Sayın, “Diyarbakır’da doğdum büyüdüm. 20 yaşına kadar koltuk değnekleriyle yaşadım. 2019 yılında bacağının kesilmesi sonucu ampute oldum. Ancak protez bacak takıldıktan sonra tek başına yürüyebilir hale geldim” dedi. 

Whatsapp Image 2024 05 17 At 12.52.48 (3)
TEKERLEKLİ SANDALYE İLE MUHTEŞEM DANS
Türkiye Dans Sporları Federasyonu sporcuları Abdülkadir Ünal ve Nezihe Koçak Ünal, etkinliğe katılanlara tekerlekli sandalyeleri ile muhteşem bir dans gösteri yaptı. Dans gösteri büyük bir beğeni aldı. Dans gösterisinin ardından Akdeniz Üniversitesi BESYO’ da eğitimine devam eden Mustafa Kaya konuştu. Kaya, ilk olarak yüzme ile başladığı spor hayatına, oturarak voleybol sporu ile devam ettiğini anlattı. Kaya, “ Bizim sadece istediğimiz bu zor şartlar hayatımıza destek olmanız. Herkes bir engelli adayı. Engelli olmam demem. İnsanın yeter ki kalbi engelli olmasın. Zira bizi engelli yapan kolumuz bacağımız değil kalbimizdir” şeklinde konuştu. 


Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeynep Özer, Abdülkadir Ünal ve Nezihe Ünal çiftine, HEYAD Başkanı Hüseyin Ayhan; Çiğdem Sayın’a, Fizyoterapist Yaprak Çetin, Mustafa Kaya’ya,  Doç. Dr. İlkay Keser ise;  Hemşirelik Fakültesi öğrencilerine teşekkür belgelerini ve çiçeklerini taktim etti. 

Whatsapp Image 2024 05 17 At 12.52.47 (1)

Muhabir: ÇİĞDEM KORKAN/ÖZEL HABER