SANAT şehri Antalya, her ay farklı konuklar ve konularla bilimsel ve sosyal becerileri destekleyen atölyelerde buluşmaya devam ediyor. Çevre Eğitim ve İnovasyon Merkezi, ‘Sürdürülebilir ve yaşanabilir bir Antalya için’ çalışmayı sürdürüyor. Çocuklara ve yetişkinlere yönelik söyleşi ve atölyelerin olduğu faydalı bir hafta katılımcılarını bekliyor. Sürdürülebilir ve yaşanabilir bir Antalya hedefiyle çalışmalarını sürdüren Antalya Büyükşehir Belediyesi, vizyon geliştiren projelerine yenilerini ekliyor. Karaalioğlu Parkı içerisinde yer alan merkezde, 7 Mart Perşembe günü saat 15.30’da  ‘Plastik Mozaik Atölyesi’ etkinliği, eğitmen eşliğinde gerçekleştirilecek.

 

MOZAİK SANATI NEDİR?
Mozaik sanatı, bir yüzeyin farklı renklerdeki küçük parçaların bir araya getirilerek resim veya figür oluşturulması sanatıdır. Mozaik sanatının tarihi çok eskilere dayanmaktadır. İlk olarak Sümerler tarafından denenmiş, daha sonra Antik Yunan ve Roma dönemlerinde gelişmiştir. Mozaik sanatında doğal taş, cam, seramik, mermer gibi malzemeler kullanılmaktadır.

 

HERKES İÇİN ETKİNLİK VAKTİ
Her gün farklı atölyede gerçekleştirdiği koreografi etkinlikler ile çocuklara, genç ve yetişkin bireylere de kazanım sağlayan merkeze tüm vatandaşlar ücretsiz bir şekilde katılabilir. Detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar, www.antalya.bel.tr ve sosyal medya hesaplarını takip ederek günlük ve haftalık atölye çalışmalarına erişebilir.

Muhabir: BUSE ER/HABER