ANTALYA Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun yetişkinler için hazırladığı ‘Polisler’ isimli tiyatro oyunu, 19-20 Nisan Cuma-Cumartesi günü saat 20.00’de Doğu Garajı Kültür ve Performans Sahne’de tiyatroseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

BİLETLER SATIŞTA

Polonyalı oyun yazarı Slawomir Mrozek’in ilk oyunu olan ‘Polisler’ Murat Karasu’nun yönetmenliğinde, Antalya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından sahnelenecek. Oyuncu kadrosunda Mustafa Doğan Ayhan, İlke Özkaya, Emre Karaoğlu, Beyza Ergezer Şahin, Talat Turhan Türkeli ve Tolga Avcu’nun yer aldığı oyunun Antalyalı tiyatroseverler tarafından büyük bir ilgi görmesi bekleniyor. Oyunun biletleri ise www.ast.gov.tr adresinden ya da AŞT gişelerinden temin edilebilir.

OYUNUN KONUSU

Oyun, bilinmeyen bir zamanda, bilinmeyen bir ülkede yıllardır süren direnişinden vazgeçmek isteyen bir ‘suçlunun’ otoriter rejimin yanında yer almak istemesi ile başlar. Onun da serbest kalışı ile polis teşkilatı anlamını yitirmek üzeredir; isyan eden, başkaldıran birilerine ihtiyaç duyulur. Halk; rejim karşıtıymış gibi görünen görevliler tarafından kışkırtılmaya çalışılır ama otoriter rejimin baskısı altında kalan halk asla hükümet karşıtı olmaz. Teşkilatın tek bir çıkar yolu vardır; kendi suçlusunu yaratmak.

Muhabir: ÇİĞDEM KORKAN/HABER