Pop müziğin en sevilen isimlerinden Serdar Ortaç, Antalyalı hayranlarıyla buluşmaya geliyor. Sanatçı 16 Ağustos Cuma günü Antalya Açıkhava Tiyatrosu’nda sahne alacak. Saat 21.00’de başlayacak konser için biletler internet üzerinden 690 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

Serdar Ortaç kimdir?

Serdar Ortaç (d. 16 Şubat 1970, İstanbul), Türk şarkıcı ve şarkı sözü yazarı. Bazı müzik eleştirmenleri tarafından kendisinin Türk pop müziğinde bir dönemin standartlarını belirlediği kabul edildi, ancak 2000'li yılların başından sonra ürettiği şarkıların birbirinin tekrarı olması gerekçesi ile olumsuz eleştirildi. Yükseköğrenimine Bilkent Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümünde başladı fakat tahsilini tamamlamadan üniversiteden ayrıldı.

Bir sene kadar İstanbul'daki radyolardan birinde program yapımcısı ve sunucu olarak çalıştı. Radyo programlarını dinleyen bir albüm yapımcısı tarafından dönemin plak şirketlerinden biri olan RAKS ile sözleşme imzalaması teklif edildi. Böylelikle o güne kadar yazdığı şarkılarını, kendi sesi ile seslendirme şansını yakaladı ve ilk albümünü yaptı.

Muhabir: YUSUF ÖZTÜRK/HABER