Cumhuriyet Halk Partisi Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Cem Kotan, düzenlenen basın toplantısı kapsamında basın mensupları ve partililerle bir araya geldi. Gerçekleşen toplantıda Başkan Adayı Cem Kotan'ın seçim çalışmaları ve yeni dönemde hayata geçireceği projelerin tanıtımı yapıldı.

GENÇLİK KOLLARINDAN BAŞKAN ADAYLIĞINA

CHP Antalya Milletvekili Aliye Coşar, Kotan'a başarılar dileyerek ilçeye değer katacak projelerle en iyi hizmeti sunacağına inandığını ifade etti. Milletvekili Coşar, “Bu zamana kadar ilçemize hizmet eden başkanlarımıza, sayın Muhittin Böcek’e ve Semih Esen’e hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Cem Kotan arkadaşımıza başarılar diliyorum. Kendisi partimizin emekçisi. Gençlik kollarından gelen Cem Kotan, Konyaaltı’mıza değer katacak” ifadelerine yer verdi. CHP İl Başkanı Nail Kamacı, Kotan'ın parti geçmişine sahip bir isim olduğunu ve desteklerinin arkasında olduklarını vurgulayarak, “Bildiğiniz gibi Konyaaltı 23 yıldan beri sosyal demokrat belediyecilik anlayışı ile yönetiliyor. Bu zamana kadar Konyaaltı’mıza hizmet eden belediye başkanlarımıza teşekkür ederim. Kendileri ellerinden geldiği kadar görevlerini ve nöbetlerini gerçekleştirdiler. Bu dönem bir nöbet değişimi oluyor. Genç kardeşim Cem Kotan aday oluyor. Biz Cumhuriyet Halk Partili il ve ilçe başkanları olarak yanında bulunacağız ve çalışacağız. Cem Kotan’ın parti geçmişi olduğunu da söylemeden geçmeyeyim, kendisi 2004-2005 dönemlerinde CHP Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı yaptı. Bu anlamda da parti geçmişi olan partimizde çalışan bir arkadaşımızdır. Cem Kotan arkadaşımıza başarılar diliyorum” açıklamalarına yer verdi. CHP Konyaaltı İlçe Başkanı Demet Gündüz ise örgüt olarak gece gündüz demeden çalıştıklarını ve seçimde sadece kazanmak değil, rekor kırmak için çabaladıklarını ifade ederek, “Adayımızın açıklandığı 10 Ocak itibari ile örgüt olarak bilfiil durmadan gece gündüz demeden çalışmaya başladık. Amacımız Konyaaltı’da sıkılmadık el bırakmamaktı. Sadece bir seçim kazanmak için değil kendi rekorumuzu kırmak için harekete geçtik. Sadece ilçede değil büyükşehirde de kendi rekorumuzu kırarak sosyal demokrat belediyecilik bayrağını tekrar asmak istiyoruz” dedi.

‘PROJELERİMİZİ HALK BERLİLEYECEK’

Cem Kotan, adaylığının açıklanmasının ardından geçen 2 aylık süre içerisinde farklı kesimlerle bir araya gelerek kendilerini tanıttıklarını ifade ederek, ‘Konyaaltı'nı hep birlikte yöneteceğiz’ sloganıyla yola çıktıklarını, 100 projeyi halkın taleplerine göre oluşturduklarını ve şu anda 41 projenin Konyaaltı halkının beklentilerini karşıladığını vurguladı. Projelerinin hayatın içindeki ihtiyaçlara yönelik olduğunu dile getiren Başkan Adayı Cem Kotan, “100 proje ile yola çıktık. Şu anda 41 tane projemiz Konyaaltı halkının talep ettiği projeler. Çılgın bir projemiz yok, hepsi hayatın içerisine dokunan projelerdir. Biz katılımcı ve demokratik bir yönetim anlayışı ile yola çıktık. Projelerimizi de halkımız belirleyecek” ifadelerine yer verdi.

HEM YENİ PROJELER HEM PROJE GELİŞİMİ

Cem Kotan, vatandaşlarla sürekli iletişim halinde olacaklarını ve şu an itibariyle ittifaka yakın bir oy oranına sahip olduklarını belirterek, “Şu anda çalışmalarımız muazzam bir şekilde ittifaka yakın bir oy oranımız var. Konyaaltı halkımıza çok teşekkür ederim” dedi.  Başkan Adayı Kotan, belediyenin halkın içinde ve ailelerin içinde olacağını vurguladı. Kreş sayısını artıracaklarını ve engelli vatandaşların işletme açmaları için gerekli şartları sağlayacaklarını ifade eden Cem Kotan, projeleri hakkında detayları aktardı. Başkan Adayı Cem Kotan, “Kreşlerimizin sayısını 2 katına çıkaracağız. Engelli vatandaşlarımıza ait işletmelerde gerekli şartlar yok, bununla ilgili de çalışmamız olacak. Emeklilerin çok yoğun yaşadığı bir ilçede bulunuyoruz. Birtakım merkezlerimizin açılması yönünde çalışmalarımız olacak. Kadınlar ile ilgili olarak hobi atölyelerin açılması, parkların ışıklandırılması ile daha konforlu bir kentte yaşamaları için elimizden geleni yapacağız” açıklamalarına yer verdi.

‘HER ZAMAN BİR HAYALİNİZ OLACAK’

Cem Kotan, Konyaaltı Belediye Başkanlığı için önemli bir dönemeç olarak gördüğü 5 yıllık süreç için umut dolu olduklarını ve bu süreçte güzel bir hikaye yazmayı hedefledikleri başarılı genç bir ekiple yola çıkacaklarını belirtti. Geçmişte yapılan projeleri geliştirerek hizmetleri daha da ileriye taşıyacaklarını vurgulayan Kotan, “Güzel bir yolculuğa çıkacağız. Güzel başarı hikâyeleri yazacağız. Çok başarılı genç bir ekibimiz var. Hepsi hayatın içerisinde olan projelerdir. Biz geçmişimize bağlıyız, önceki başkanlarımızın yaptığı projeleri geliştireceğiz” dedi. Başkan Adayı Cem Kotan, siyasette her zaman bir hayali olan insanlarla birlikte olmayı istediğini ve bu kente yönelik bir hayalini gerçekleştirmek için aday olduğunu sözlerine ekleyerek, “Her zaman bir hayaliniz olacak, bizim bu kentte siyaset yaparken bu ilçeye yönelik bir hayalimiz vardı. Hayalimiz olarak aday olduk. Ben her zaman siyasette hayali olan insanlar ile koşmak istedim” ifadelerine yer verdi.  

Muhabir: AYSU DURSUN/HABER