ANTALYA Türkan Şoray Kültür Merkezi yeni etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Merkez, 12 Kasım Pazar günü saat 20.00’de ‘Retrobüs’ adlı müzik grubunun  konserini Antalyalı müzikseverler ile buluşturacak. Cem Karaca, Barış Manço ve Erkin Koray gibi birçok ismin şarkılarını yorumlayan ‘Retrobüs’ grubu, konser duraklarındaki pek çok yolcuyla geçmişe 'rocktarma' yapmaya hazırlanıyor. 60'ların, 70'lerin ve 80'lerin efsane sanatçıları Cem Karaca, Barış Manço, Erkin Koray ve İlhan İrem gibi daha birçok ismin şarkılarını yorumlayan müzik grubu Retrobüs, dinleyenleri günümüzden alıp, geçmişe götürüyor. Taklitleri kadar kostümleri ve aksesuarlarıyla da dikkat çeken grup, sahnedeki performanslarını tiyatral bir gösteri havasında sunuyor. Konsepti 7'den 70'e herkese ve her kesime hitap eden grup, gün geçtikçe hayran sayısını da katlıyor. 100'den fazla şarkıdan oluşan repertuvarıyla 'Retrobüs' grubu Fırat Şahverdi (Solist, Flüt-Saksofon) ve Murat Yerden (Back vokal-gitar) ile Antalyalı müzikseverlere unutulmaz bir nostalji esintisi yaşatmaya hazırlanıyor. Konserin biletlerine ise online olarak erişim sağlamak mümkün olup biletler 280 TL’den başlayan fiyatlar ile satışa sunuldu.

GRUP HAKKINDA
Retrobüs adı üzerinde 'retro' ve 'büs' kelimelerini bir araya getirerek oluşturulan konsept bir müzik grubu. Dinleyenleri 70’lere, 80’lere, 90’lara ve artık 00'lara müzikal bir yolculuğa çıkarırken dönemin kült ve hitlerinden ve tabi ki döneme, Türk müziğine, sinemasına damgasını vurmuş ustaları da anmayı borç bilen, bunu yaparken söz konusu üstatların ses ve mimiklerini de canlandıran teatral bir grup.  Retrobüs adının içinde gizli misyonu ile amaç değil araç bir konsepttir. İzleyenleri geçmişe yolculuğa çıkarırken ‘bizde akbil yok rockbil var' sloganı  ile yolculuk başlar ve 70’lerden 80’lere, 90’lara 00'lara rocktarma yapmaya yolculuk boyunca devam eder. 70'lerin yeşilçam fenomenleri, Türk sinemasındaki 7'den 70'e herkesin dilinde olan şarkılar ve klasikleşmiş replikler, türküler 80'lerin kült karakterleri ve arabesk, anadolu rock eserler, ustalar nam-ı diğer 'Babalar' 90'ların pop, fantazi ve rock şarkıları ve bir o kadar da döneme damgasını vurmuş nev-i şahsına münhasır karakterler. Ve tabi ki 2000'ler, artık o yıllar da nostalji oldu ve teknolojinin müziğe yansımasını adeta kaset ve cidden mp3 çalara geçiş gibi sıkıştırılmış ve hızlandırılmış bir tur ile keyifli bir yakın dönem Türk müziğine yolculuk yapan bir grup.

TÜRKAN ŞORAY KÜLTÜR MERKEZİ HAKKINDA
Türkan Şoray Kültür Merkezi,  658 kişilik seyirci kapasiteli salonlara sahip. Merkezde ayrıca otopark, enstrüman ve sahne depoları, orkestra, prova, aksesuar, yönetim odaları, kulis, atölye, fuaye-sergi salonu, sanat sokağı ve sosyal etkinlik terası da yer alıyor. İki ana taşıt ve yaya aksı üzerinde konumlandırılmasıyla aynı zamanda kent mimarisi için de köprü görevi gören Kültür Merkezi’nde fuayenin, atölye ve prova salonlarının konumlandırılması kent sakinleri ile salon kullanıcılarını buluşturacak şekilde tasarlandı. HABER/BUSE ER