Kaleiçi Rotary Kulübü ve Güney Kore'deki Rotary kulüpleri ile birlikte yürütülen Küresel Bağış Projesi kapsamında Türkiye'ye bağışlanan 8'inci ambulans, törenle Antalya İl Sağlık Müdürlüğü'ne teslim edildi. Müdürlük binasında düzenlenen törene İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Oğuz Karahan, Kaleiçi Rotary Kulübü Dönem Başkanı Nassif Hamati ve kulüp üyeleri katıldı.

Törende konuşan Hamati, ambulansın hayat kurtarmak için sağlık hizmetlerine son derece önemli katkılar sunacağını söyleyerek projede emeği geçenlere teşekkür etti. Törene katılamayan Güney Kore Büyükelçisi WonIk Lee'nin mesajını ise geçmiş dönem Guvernörü Hakan Karaalioğlu okudu. 

Törende konuşan Doç. Dr. Karahan, projenin uluslararası bir proje olması sebebiyle ayrı önemi olduğunu söyledi. Doç. Dr. Karahan, “Sivil toplum kuruluşları ile devlet kurumlarının işbirliği çok önemli. Bizlere destek olduğunuz için şükranlarımı sunuyorum. Umarım ileride ortaklaşa birçok projeye imza atarız" dedi. 

58 bin dolarlık projeye Uluslararası Rotary Vakfı, Fransa-Douai Sud Rotary ve Arjantin-Buenos Aires Rotary kulüplerinin yanı sıra Türkiye'den Aspendos Rotary Kulübü ve Lara Rotary Kulübü katkı sağladı.

Kaynak: DHA