Serik'te 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri bir ilke sahne olacak. 1926 yılında ilçe olan Serik'te ilk kez bu kadar çok adaylı bir seçim gerçekleştirilecek. İlçede 5'i siyasi partiler, 1'i bağımsız olmak üzere 6 isim belediye başkanı olabilmek için yarışacak. 104 bin dolayında seçmenin oy kullanacağı Serik'te Adalet ve Kalkınma Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, İYİ Parti, Büyük Birlik Partisi ve Yeniden Refah Partisi aday çıkarırken, bağımsız bir aday seçime katıldı. 1'i mevcut, 2'si eski belediye başkanının da aday olduğu Serik'te, adaylar arasında 2 de tıp doktoru yer aldı. 

Serikte Ilk Defa Cok Adayli Yaris 4528 Dhaphoto1

2019'da Serik Belediye Başkanı seçilen eğitimci Enver Aputkan, AK Parti'den istifasının ardından bir süre sonra BBP'ye geçti. Belediye Başkanı Enver Aputkan, 31 Mart'ta Büyük Birlik Partisi'nin adayı oldu.

2014'te AK Parti'den Serik Belediye Başkanı seçilen ve bir dönem görev yapan Prof. Dr. Ramazan Çalık, 31 Mart Seçimlerinde Yeniden Refah Partisi'nin adayı oldu.

Serikte Ilk Defa Cok Adayli Yaris 4528 Dhaphoto2

1999- 2014 yılları arasında 3 dönem Serik Belediye Başkanlığı görevi yapan harita mühendisi Mehmet Habalı, İYİ Parti'nin belediye başkan adayı oldu.

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekim Yardımcısı genel cerrah Doç. Dr. Veli Vural, AK Parti'den Cumhur İttifakı'nın belediye başkan adayı oldu. 

Serikte Ilk Defa Cok Adayli Yaris 4528 Dhaphoto3

Serik Devlet Hastanesi'nde 12 yıl başhekim yardımcılığı yapan genel cerrah Uzm. Dr. Kadir Kumbul ise CHP'nin belediye başkan adayı oldu. 

Serikte Ilk Defa Cok Adayli Yaris 4528 Dhaphoto4

40 YIL SONRA İLK BAĞIMSIZ ADAY

Serik'te 40 yıl aradan sonra ilk defa bağımsız bir belediye başkan adayı çıktı. İlçede yerel ve ulusal gazetelerin dağıtıcılığını yapan 'Gariban Osman' lakabıyla tanınan Osman Bülüç, bağımsız belediye başkan adayı oldu. 

Serikte Ilk Defa Cok Adayli Yaris 4528 Dhaphoto5Serikte Ilk Defa Cok Adayli Yaris 4528 Dhaphoto6

Kaynak: DHA