Antalyaekspres.com’un gündeme getirdiği Öztürk ailesinin Serikspor’u satın almak istediği haberinin ardından bu konu Serik Belediye Meclisi’ne geldi. Bir dönem Antalyaspor başkanlığı da yapan Ali Şafak Öztürk ve Fikret Öztürk’ün Serikspor’u almak istediği ve bu konuda görüşmelere başladığı iddiası spor gündemine bomba gibi düştü. Çok tartışılan satış konusu ise Serik Belediye Meclisi’nde de konuşuldu. Serik Belediyesi Haziran ayı olağan meclis toplantısında Başkan Kadir Kumbul, Öztürk ailesi ile yapılan görüşmeyi doğruladı. 
AİLE İLE GÖRÜŞTÜK 
Başkan Kumbul meclis toplantısında, “Serikspor bizim gururumuz. Serikspor’un başarılı olması için elimizden geleni yapmaya hazırız. Serikspor önce Serikspor Derneği’ne bağlı bir kurumdu.  Şimdi Serikspor bir kulüp oldu. Serikspor, bir spor kulübü. Bir şeyi satabilmeniz için önce kendinizin olması lazım, belediyenin olması gerekiyor. Belediyenin kulübü satması diye bir durum söz konusu değil. Bir şirket anonim şirket Bunu anonim şirketi haline getirip bir yönetim oluşturulacak. Ondan sonra ise bu insanlar bunu finanse edecek. Biri Antalya biri İstanbul olmak üzere iki iş insanı ile bu konuda görüşme yaptık. Öztürk ailesi bize ‘Biz Serik sporu Süper Lig’de oynatmak istiyoruz. Bodrumspor örneği gibi süper lig oynayacağız’ dediler. Bana açıkçası şöyle mantıklı geldi. Bir, Serik sporu kimse çuvala koyup bir yere götürmüyor. Daha sonra bu takımın ismi değişmeyecek. Bu takımın renkleri yeşil- beyazdır, öyle kalacak. Maçlar Serik İsmail Ogan Stadyumu'nda yapılacak. Serikspor, belediyenin değil bir spor kulübü. Bir şeyi satabilmeniz için önce kendinizin olması lazım. Belediyenin olması lazım. Belediyenin kulübü satma diye bir düşüncesi yok. Bunu anonim şirketi haline getirip bir yönetim oluşturulacak. Ondan sonra bu insanlar bunu finanse edecek. Serikspor'u kimse çuvala koyup bir yere götürmüyor. Kulüp Serik'te kalacak. Finansörü değişecek" diye konuştu.
FİNANSÖR SÖZLEŞMESİ 
Finansör sözleşmesine "Serikspor'u üçüncü şahıslara vermeyeceksiniz. Başaramadınız veyahut 'yeter biz yapamayacağız' derseniz borçsuz olarak tekrar Serikspor Kulübü'ne devredeceksiniz. Bir üçüncü kişiye devredemezsiniz" diye şart koyduklarını aktaran Başkan Kumbul, şunları söyledi: "Görüşülen bir grup İstanbul'da, bir grup Antalya'da. Biz dedik ki Antalyalı grup olsun, en azından gözümüzün önünde olsun. Takım zaten hep gözümüzün önünde de yöneticileri de yani finans edenler gözümüzün önünde olsun. Bir şey soracağımız zaman İstanbul'da muhatap bulamayız ama Antalya'da gözümüzün önünde. Takımı Ramazan Karabulut finanse edecek. Kendileri yönetim oluşturacak. Yönetimin tamamı Serikli. Sadece Cenk Doğan diye bir arkadaşımız var. Kulüp başkanı olacak. Cenk Doğan, Beşiktaş'ın spor okullarının yetkilisi, okulları var. Futboldan anlayan bir insan. Hatta transfer görüşmelerinde bulunduğunu kendisi bize ifade etti. Durum budur" açıklamasına yer verdi. 

https://www.antalyaekspres.com.tr/ozturk-ailesinden-serikspor-hamlesi

Muhabir: AYSU DURSUN/HABER