Şair yazar Musa Fırat'ın moderatörlüğünde bu ay 348'ncisi gerçekleşen 'şiir buluşmasına' şair ve şair severlerin ilgisi oldukça yoğun oldu. Sazlı- sözlü gece de bir yandan şiirler yorumlanırken, bir yandan da direnişin simgesi olarak bilinen 'sarı yazmanın' bu ay ki sahipleri muhtar Müge Kutluay Kara, muhtar Seçil Orak, Yonca Akçan'a alkışlar eşliğinde yazmaları teslim edildi.

58815

ŞİİR SEVER MUHTARLAR

Geceye, ünleri Antalya'nın sınırları dışında kalan şairler Naim Tuncalı, Cahit Çakçıl, Harun Yiğit'te şiirleriyle destek verdi. Şiir sever Deniz Mahallesi Muhtarı M. Zafer Öztürk, Demircikara Mahallesi Muhtarı Müge Kutluay Kara, Kışla Mahallesi Muhtarı Seçil Orak, Yeşilova Mahallesi Muhtarı Ahmet Akçan'da hepimiz birbirinden güzel şiirlerini Nuri Altunay, Serdar Baysal, Yalçın Ersoy'un bağlaması, Ali Patoğlu, Deniz Turan'ın gitarları, Raşit Sönmez'in nesini seslendirdi.

58815 (1)

ÜNLÜ İSİMLER HATIRLANDI

Aşık Mahsuni, Edip Cansever, Sait Faik Abasıyanık, Nurullah Ataç, Necip Fazıl Kısakürek, Haldun Taner, Zeki Alasya, Türkan Saylan gibi çok ünlü isimlerin de hatırlandığı gece boyunca şiirin yanında unutulmayan masallar da anlatıldı, ateş dansı etkinlikleri izlendi.

Konyaaltı Cemevi Türk Halk Müziği Topluluğu da zihinlerde yer etmiş türkülerle geceye ayrı bir renk kattı, plaj şiirleriyle, türkülerle yankılandı. 

Kaynak: DHA