Atletico Madrid’de geçirdiği başarılı sezonların ardından dünyanın en büyük takımları arasında gösterilen Barcelona’ya transfer olan Arda Turan’ın Barcelona sokaklarında bir bankta oturup verdiği poz ikonik hale geldi. Arda Turan çekilen belgesel için pozu tekrarlardan canlandırdı. O anları gören Türk bir sosyal medya kullanıcısı ise sosyal medya hesabından paylaştı ve gündem oldu.

Whatsapp Image 2024 03 21 At 17.57.48 (1)

TÜRKLERİN UĞRAK ADRESİ OLDU

Arda Turan’ın verdiği poz İspanya’ya giden Türk turistler için uğrak bir yer haline geldi ve oraya giden herkes çektiği fotoğrafları Arda Turan ile aynı pozu vererek sosyal medya hesabından paylaştı. Milli voleybolcumuz Ebrar Karakurt bile oraya gidip Arda Turan pozu verenler arasına katıldı.

SEÇİL ERZAN YAZISI DİKKAT ÇEKTİ

Arda Turan geçtiğimiz günlerde eskiden özel bir bankada şube müdürlüğü yapan Seçil Erzan ile aralarında geçen 'fon' olayı ile gündeme geldi. Arda Turan ile özdeşleşen bu bankta Seçil Erzan’ın isminin yazılı olması dikkatleri çekti.

Whatsapp Image 2024 03 21 At 17.57.49

MİLLİ ARAYI DEĞERLENDİRDİ

Eyüpspor’da teknik direktörlük yapan Arda Turan kendi belgeselinin çekim süreci için milli arayı değerlendirdi ve Prime Video ekibi ile İspanya’ya gitti. İspanya’ya giden Arda Turan iki eski takımının karşı karşıya geldiği Atletico Madrid-Barcelona mücadelesini Madrid’de izledi. Mücadeleden Barcelona 3-0 galip ayrıldı.

ESKİ TAKIMINA ZİYARET

Belgesel için İspanya’ya giden Arda Turan eski takımı Atletico Madrid’den antrenmanını ziyaret etti ve eski hocası Diego Simoene ile konuştu.

Whatsapp Image 2024 03 21 At 17.57.48 (2)

34 MİLYON İLE REKOR ONDA

Atletico Madrid’den Barcelona’ya 34 milyon Euro karşılığında transfer olan Arda Turan “Türk bir futbolcu için en fazla ödenen bonservis bedeli” rekorunu da elinde bulunduruyor. Arda Turan, Galatasaray’dan Atletico Madrid’e giderken Galatasaray’a 13 milyon Euro kazandırdı.

BARCELONA KARİYERİ PEK İYİ GEÇMEDİ

Arda Turan’ın Barcelona kariyeri pek istenilen şekilde geçmedi ve bir sezonun ardından Başakşehir’e kiralık olarak transfer olan Arda Turan, 6 yıl sonra Türkiye’ye geri döndü. Başakşehir’de geçirdiği 3 sezonun ardından her şeyin başladığı Galatasaray’a geri dönen Arda Turan, Galatasaray’da geçirdiği iki sezonun ardından futbolu bıraktı.

Muhabir: STAJYER/ARİF CAN YILDIZ