ANTALYA Ekspres Gazetesi'nden Güven Güneş'in haberine göre, Her gün yurt genelinde on binlerce taksicinin evlerine ekmek parası götürmek için direksiyon başına geçtiğini ancak birkaçının evlerine tabutlarıyla döndüklerini söyleyen Mehmet Ali Alkan, “Sektör olarak birçok sorunla mücadele ediyoruz ve öldürülmeye devam ediyoruz. Gerekli önlemlerin alınması ve tekrar bir şoför kardeşimizin daha ölmemesi adına acilen gerekli adımlar atılmalıdır” dedi.

Mehmet Alifbg

TALEPLER DİNLENMELİ

Her gün ülke genelinde on binlerce taksi şoförünün evlerinden ekmek parası kazanmak için çıktığını ancak bazılarının evlerine tabutla dönmek zorunda kaldıklarını belirten Başkan Alkan, artan şiddet olaylarına dikkat çekerek, “Taksiciler olarak birçok sorunla mücadele ediyoruz” dedi. Taksi şoförlerinin güvenliği için kapsamlı tedbirlerin bir an önce uygulanması gerektiğini vurgulayan Alkan, “Bir şoför kardeşimizin daha zarar gelmemesi adına, şoförlerin talep ve beklentileri karşılanmalıdır” dedi.

EKSİKLİKLER GİDERİLMELİ

Taksi güvenliği konusunda yurt genelinde bir uyumsuzluk olduğunu söyleyen Alkan, “Ülke genelinde taksi ulaşımı ve güvenliği konusundaki sorunları çözemediğimiz açık. Bu konuda Antalya diğer illere nazaran öncü adımlar da atıyor. Güvenlik kameralarının zorunlu hale getirilmesi, acil durum butonları ve araç içi güvenlik sistemlerinin yaygınlaştırılması gibi önlemler alınmalıdır. Yaşanan olaylar bir kez daha taksi şoförlerinin karşı karşıya kaldıkları tehlikeleri bizlere göstermiş oldu” şeklinde konuştu.

Kaynak: ANTALYA EKSPRES GAZETESİ