Ölümsüzleşen müziğiyle kulaklarda iz bırakan ‘Tosca’ operası, 27 Nisan 2024 Cumartesi akşamı saat 20.00’da Antalya Devlet Opera ve Balesi Opera Sahnesi’nde sahneleniyor. Dramatik opera denince ilk akla gelen eserlerden biri olan ‘Tosca’, perdelerini Yiğit Günsoy’un rejisi ve ünlü İtalyan Orkestra Şefi Lorenzo Castriota’nın yönetimiyle açıyor. 1800’lü yılların Roma’sında geçen opera eserinin dekor ve kostüm tasarımı Gülden Sayıl’a, ışık tasarımı Mustafa Eski’ye ait.

Aşkının büyüklüğünden kıskançlığına yenik düşen Tosca’nın ve ressam sevgilisi Cavaradossi’nin sonu kanla biten aşk hikayesi..

Antalya Dob Tosca (13)

‘Tosca’ operası, yetenekli opera sanatçısı Tosca ve ressam sevgilisi Cavaradossi’nin aşkının, kıskançlığın ve ihanetin kıskacında geçen çarpıcı hikayesini ele elıyor. ‘Tosca’ operasının başrolleri; Tosca, Nurdan Küçükekmekçi, Cavaradossi, Göksay Yaran, Scarpia, Umut Tarık Akça, Angelotti M. Yusuf Yıldız, Sagrestano, Taner Ölçen, Spoletta, Dağhan Ergün ve Sciarrone, Toygarhan Atuner tarafından canlandırılacak. Antalya Devlet Opera ve Balesi Korosu’nun Koro Şefliğini Mahir Seyrek’in üstlendiği eserin Başkemancısı, Fahrettin Arda olacak. Eserde Çocuk Korosu Şefliğini Sinem E. Ulusoy üstleniyor.

27 Nisan 2024 Cumartesi akşamı saat 20.00’da sahnelenecek ‘Tosca’ operasının biletleri, Antalya Devlet Opera ve Balesi gişeleri ve www.biletinial.com internet adresinde satışa sunulmuş olup, biletler Antalya Opera ve Balesi Gişesinden hafta içi ve Cumartesi günleri 10.00-18.00 saatleri arasında, temsil günleri temsil bitiş saatine kadar, Cumhuriyet Meydanı Gişesinden her gün 08.30-20.00 saatleri arasında temin edilebilir.  

Kaynak: HABER MERKEZİ