Antalya Valiliği, Antalya’da gerçekleştirilecek olan programlar sebebiyle oluşabilecek trafik yoğunluğu hakkında bir bilgilendirme yayımladı. 29 Şubat - 3 Mart tarihleri arasında Antalya genelinde yapılacak etkinlikler ve çevre güvenlik tedbirleri dolayısıyla bazı yolların etkilenebileceği belirtildi.
İşte etkilenecek yollar:
Belek Oteller Bölgesi'nde NEST Kongre Merkezi'nde "3. Uluslararası Antalya Diplomasi Forumu" gerçekleştirileceği için Antalya Havalimanı ile Belek Oteller bölgesi arasında bulunan Serik Caddesi, Atatürk Caddesi ile Turizm Caddesi arasında trafik yoğunluğu oluşabileceği belirtildi. 
2 Mart Cumartesi günü Kepez İlçesi Seyhan Caddesi üzerinde bulunan 1 no’lu Toplantı Alanı'nda bir miting düzenleneceği için Seyhan Caddesi, Göksu Caddesi, Karatay Caddesi ve Kepez Kent Meydanı çevreleri ile Şehir Hastanesi geçiş güzergâhında trafik yoğunluğu oluşabileceği duyuruldu. 
3 Mart Pazar günü ‘Runtalya Koşusu’ yapılacağı için Sabancı Bulvarı, Konyaaltı Caddesi, Atatürk Caddesi, Işıklar Caddesi, Eski Lara Yolu ve Lara Birlik Plajlarında trafik yoğunluğu oluşabileceği belirtildi.
Alanya ve Gazipaşa ilçelerinde 2 ve 3 Mart tarihlerinde ‘Bisiklet Yarışı’ yapılacağı için belirtilen güzergâhlarda trafik yoğunluğu yaşanabileceği ve vatandaşların bu durumu göz önünde bulundurması gerektiği ifade edildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ