Türk Tabipleri Birliği’nin, artış gösteren salgına dikkat çekerek "Yaşadığımız bahar nezlesi değil, ölümcül İnfluenza ve COVID salgını" açıklamalarından sonra vatandaşın endişesi giderek artmaya başladı. Uzmanlardan gelen maske kullanımına dikkat edin uyarılarıyla birlikte, veliler çocukları için ne yapacakları konusunda endişeli günler yaşadıklarını dile getirdi.
YETKİLİLER ÖNLEM ALMALI
Çocuğunu kreşe gönderen ve yetkililerin salgın konusunda gerekli önlemleri almaları gerektiğinin altını çizen Harun Yılmaz, "İşteyken öğretmen sürekli arıyor ‘çocuğunuz hasta ateşi çıktı’ diye. Çocuğum için yaşadığım endişe işime de yansıyor. Neredeyse her gün işten izin alarak çocuğumu kreşten almaya gidiyorum. Çocuğumun sağlığı için bir baba olarak en iyisini istesem de kreşler de bu durumda olunca elim kolum bağlı kalıyor. Kreşten almak da bir çözüm değil, yetkililerin bu konuya el atması gerekiyor” ifadelerine yer verdi. 
HER YAŞTAN ÇOCUK İÇİN ÖNLEM ŞART
İki çocuk annesi Ayfer Demir, her yaştan çocuk için bu salgının ciddi boyutta olduğunu vurgulayarak, “İki çocuk annesiyim. Kızım daha küçük ama oğlum lisede. Yaş fark etmeksizin ikisini de bu salgından korumaya çalışıyorum ama ne çare. Oğlum sınav senesinde olduğu için devamsızlık yapmadan okula gidip geliyor diğer arkadaşları da aynı şekilde. Kızım ise ben çalıştığım için kreşe gidiyor ama her hafta sınıfından bir çocuğun hasta olduğu bilgisi geliyor. Bu konuda ne yapacağımız bizler de şaşırdık” dedi. HABER/AYSU DURSUN

Editör: Uğur Keskin