ANTALYASPOR ile Alanyaspor arasında dün akşam Oba Stadı’nda oynanan maçının ardından taraftarlar arasında olay çıktı. 07 Gençlik Antalyaspor Taraftar Derneği, yaşanan olaya ilişkin açıklama yaptı. Yapılan açıklamada yaşanan olayların kabul edilemez olduğu belirtildi. 

Sfbs
‘BU TÜR MÜDAHALELER KABUL EDİLEMEZ’
Yaşanan olaylara değinen 07 Gençlik Antalyaspor Taraftar Derneği, “Alanya Jandarmasının maç günü Antalya’ya gelip taraftarlarımızı otobüse binmeden araması ve Alanya’ya kadar temel ihtiyaçlarımızı giderme amacıyla bile herhangi bir dinlenme tesisinde durdurmaması, Antalyaspor taraftarlarına karşı sergilediği insanlık dışı davranışları şiddetle kınıyoruz. Yaşlı, genç, kadın, çocuk demeden taraftarlarımıza uygulanan orantısız güç ve kapalı alanlarda biber gazı kullanımı insan haklarına ve evrensel hukuk kurallarına aykırıdır. Barışçıl bir şekilde takımını desteklemeye gelen taraftarlarımıza karşı bu tür müdahaleler asla kabul edilemez” ifadeleri kullanıldı. 

G Ob Wie X U A Ay Bcn
‘YETKİLİLERİN İHMALLERİ İNCELMELİ’
Alanya’da yaşanan güvenlik zafiyetine dikkat çekmek istediklerini söyleyen 07 Gençlik Antalyaspor Taraftar Derneği, “Yetkililerin taraftarlarımızın can güvenliğini tehlikeye atan davranışlarda bulunması kabul edilemez. Bu zafiyetler, maç esnasında ve sonrasında yaşanan olayların tırmanmasına sebep olmuştur. Yetkililerden bu konudaki ihmallerin incelenmesini ve sorumluların cezalandırılmasını talep ediyoruz. Bununla birlikte, Alanyaspor yönetiminin kasıtlı olarak kantinleri kapatması, taraftarlarımızın temel ihtiyaçlarını karşılamasını engellemiştir. Maç günü stadyumda uzun süre kalan taraftarlarımızın su ve yiyecek ihtiyaçlarını karşılayamaması, sporun ve taraftarlığın ruhuna aykırıdır. Alanyaspor yönetimi ve jandarmalar taraftarlarımızı tek turnikeden içeriye girmeye zorlayıp maçın 45’inci dakikasında halen içeri girmeye çalışan taraftarlarımız vardı. Bu tür kasıtlı uygulamaların, taraftarlarımıza yönelik bir yıldırma politikası olduğuna inanıyoruz ve bu durumu protesto ediyoruz” denildi. 
‘OLAYIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ’
07 Gençlik Antalyaspor Taraftar Derneği olarak, “Hiç bir zaman kardeşlerimizi yalnız bırakmadık ve bırakmayacağız, tüm bu yaşanan olayların takipçisi olacağımızı ve adaletin yerini bulması için her türlü hukuki ve demokratik hakkımızı kullanacağımızı belirtmek isteriz. Yetkilileri göreve çağırıyor ve tüm futbolseverleri bu tür haksızlıklara karşı birlikte durmaya davet ediyoruz” şeklinde açıklama yapıldı.

Muhabir: ÇİĞDEM KORKAN/ÖZEL HABER