“Mavi Vatan denizlerini korumak en asli görevimiz” 
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, etkinlik çerçevesinde yaptığı konuşmada deniz temizliğine vurgu yaparak şu ifadeleri kullandı: 
“Turizm Cenneti Alanya’mız, en çok mavi bayraklı tesis ve plajların bulunduğu Antalya’daki 2. kenttir. Ayrıca, Türkiye’deki tek mavi bayraklı Engelsiz Halk Plajı’mızda 3. kez mavi bayrağı göndere çekmenin gururunu yaşıyoruz.

AW058728_02

Bu da gösteriyor ki, Alanya’da denizlerimiz tertemiz olduğu gibi hem belediyemiz hem de Alanya halkı deniz temizliğine önem vermektedir. Dünyadaki deniz kirliliğinin yüzde 80’i insan kaynaklı. Alanya Belediyesi olarak bu konuda toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla bu etkinliği her yıl daha da geliştirerek gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Cumhuriyet'imizin 100. yılında Mavi Vatan denizlerimizi korumak, denizlerimize sahip çıkmak hepimizin en asli görevidir. Bu duygularla Cumhuriyet'imizin 100. yılını kutluyor, Cumhuriyet'imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Milli Mücadele'nin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum.”  

AW058728_01
                 

Kaynak: İHA