CHP Milletvekili Aykut Kaya, Manavgat Ilıca Mahallesi'nde Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren Ilıca Halk Plajı’nda ücret tahsil edildiği iddiaları üzerine Cumhuriyet Halk Partisi Manavgat İlçe Örgütü ve vatandaşlarla birlikte basın açıklaması yaptı. Yapılan basın açıklamasında konuşan Milletvekili Kaya, “Ilıca Halk Plajı'nın adı ücretsiz, kendi ücretli... Ücretsiz bir halk plajı olarak kamuoyuna duyurulmasına rağmen plajın imkanlarından yararlanan vatandaşlarımızdan ciddi miktarda ücret istenmesi kabul edilemez.” ifadelerine yer verildi. 
‘YERLİ VATANDAŞ DA DÜŞÜNÜLMELİ’
Tabelada ücretsiz yazmasına karşın alınan ücretleri eleştiren Milletvekili Aykut Kaya, “Milletvekili Aykut Kaya, “Girişte 50 TL’lik bir otopark ücreti ödüyorsunuz ve şezlong başına 130 TL ücret ödüyorsunuz. 4 kişilik bir aile buraya geldiğinde ilk adımda 570 TL ücret ödemek zorunda. Şimdi sizlere sormak istiyorum, buranın adı ücretsiz halk plajı mıdır?” sorusunu yöneltti. Yerli vatandaşın da Antalya’nın güzelliklerinden yararlanabilmesine dikkat çeken Milletvekili Kaya, “Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak, Antalya’mızın iyiliğine menfaatine olacak bütün projeleri destekleriz. Antalya’mız birçok doğal güzelliklere sahip, yerli ve yabancı milyonlarca misafiri ağırlayan güzide bir şehrimizdir. Antalyalı hemşerilerimiz de en az bu yerli ve yabancı misafirler kadar buranın doğal güzelliklerini deneyimlemek en az onlar kadar haklarıdır. Aynı zamanda Antalya’mızda farklı gelir gruplarında yaşayan vatandaşlarımız bulunmakta. Dolayısıyla sosyal adaleti tesis etmek üzere ücretsiz halk plajlarının yapılması doğru adımlardır. 
ÇAĞRISINI YİNELEDİ
Milletvekili Kaya, “Manavgat Belediyemizin hizmet verdiği plajlar var. Orada başarılı bir şekilde hizmet verilmektedir. Ve 20 ile 30 TL arasında şezlong ücretleri alınmaktadır. Aynı uygulamayı Turizm Bakanlığı burada da yapabilir. Burada niyet iyi uygulama yanlış” ifadelerine yer verdi.  Milletvekili Aykut Kaya, sosyal devlet anlayışının somut bir tezahürü olarak toplumdaki tüm gelir grupları için sosyal alanlar ve imkanlar sağlanması gerektiğini vurgulayarak, “Çağrımızı bir kez daha yineliyoruz: Ilıca Halk Plajı, kamuoyuna duyurulduğu ve giriş tabelasında yazdığı gibi, tüm vatandaşlarımız için ücretsiz olmalıdır” dedi. 

A F R D R547487

Muhabir: AYSU DURSUN/HABER