Törene rektör yardımcıları Prof. Dr. Ayşe Gülbin Arıcı, Prof. Dr. Şükrü Özen, Prof. Dr. Cengiz Toker, Genel Sekreter Ali Evren İmre, fakülte dekanları, enstitü ve meslek yüksekokulu müdürleri ile çok sayıda akademik ve idari personel katıldı. Rektörü Özlenen Özkan, “Ramazan ayının rahmet, bereket ve huzuruyla geçirdiğimiz günlerin ardından şeker bayramını coşkuyla karşılıyoruz. Başta Akdeniz Üniversitesi ailesi olmak üzere tüm İslam âleminin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. Bu özel günler, birlik ve dayanışma duygularımızı pekiştirdiğimiz, sevdiklerimizle bir araya gelerek değerli anlar yaşadığımız günlerdir. Özellikle yaşadığımız zorlukların, bu anların kıymetini daha iyi anlamamıza vesile olması gerektiğine inanıyorum" dedi.

A K D E N I Z U N I V E R S I T E S I N D E B A Y R A M L A S M A T O R 36596

Bayram günlerinin, yardımlaşmanın, dayanışmanın en güzel sergilendiği dönemler olduğunun altını çizen Rektör Özkan, aile bağlarının güçlendirilmesinin önemine dikkati çekti. Rektör Özkan, “Ailelerimize özen gösterelim, aile büyüklerimizi ihmal etmeyelim, çocuklarımıza bayram sevincini yaşattıralım. Çünkü yarın ne olacağı belli olmuyor" diye konuştu.

Akdeniz Universitesinde Bayramlasma Tor 36596 (2)

Bayram vesilesiyle Akdeniz Üniversitesi ailesiyle bir arada olmanın da kendisi için büyük mutluluk olduğuna değinen Rektör Özkan, “Benim için önemli olan sizlerle beraber olmak, dayanışmak. Bayramlar sevgiyi birbirimize aktarmak açısından çok önemli. Bu duygu ve düşüncelerle şeker bayramının tüm insanlığa barış, sevgi ve mutluluk getirmesini diliyorum. Birlikte nice bayramlara ulaşmayı umuyor ve bu özel zamanları sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, mutlu ve huzur içine geçirmeniz temenni ediyorum" şeklinde konuştu.

Konuşmasının ardından Rektör Özkan, katılımcılarla tek tek bayramlaşarak mutlu bayram geçirmelerini temenni etti.

Kaynak: DHA