Turizm ve tarımın başkenti Antalya başta Türkiye olmak üzere dünya üzerinde popülerliğini koruyor. Google Trends verilerine göre Türkiye’de en çok arama yapılan il Antalya oldu. İkinci sırada Burdur yer alırken üçüncü sırada Isparta, dördüncü sırada Muğla ve beşinci sırada ise Afyonkarahisar yer aldı.

Whatsapp Image 2024 03 26 At 16.07.45

Antalya ile ilgili son 12 ayda en çok sorgulanan alanlar arasında seçimler yer aldı. Google Trend verilerine göre ‘Antalya’ sorguları arasında birinci sırayı ‘Antalya milletvekili adayları’ alırken ikinci sırada ‘Antalya seçim sonuçları’ yer aldı. Üçüncü sırada ise rekor fiyatlarıyla gündemden inmeyen altın konulu ‘Antalya Kuyumcular Odası’ yerini alırken dördüncü sırada tekrar 'Antalya milletvekilleri’ aratıldı. Beşinci sırayı ‘Antalya Şehir Hastanesi’ aldı.

Whatsapp Image 2024 03 26 At 16.03.47

Google Trends verilerine göre son 12 ayda, ‘Antalya’ hakkında en çok aratılan konular arasında ilk sırayı ‘Türkiye Cumhuriyeti AK Parti Antalya İl Başkanlığı’ aldı. İkinci sırada ise ‘Antalya otogarı’ yer aldı. Listenin üçüncü sırasında ‘Antalya Şehir Hastanesi’ tekrar yerini alırken, dördüncü sırada ‘Otogar’, beşinci sırada ise Antalya’nın ünlü muhitlerinden ‘Lara’ yer aldı.

Whatsapp Image 2024 03 26 At 16.03.16

Google Trends verileri doğrultusunda, Antalya ise kendi içinde yaptığı aramalarda en çok ‘Antalya seçim sonuçları’ konusunu aratırken, listenin sonuna giriş yapan Antalya’da yeni açılan ve öğrencilerden tam puan alan ‘Antalya Kütüphanesi’ yer aldı.

Whatsapp Image 2024 03 26 At 16.19.12

Google Trends verilerine göre Antalya içinde yapılan aramalarda, Antalya hakkında en çok aramada bulunan ilçe ‘Aksu’ olurken, ikinci sırada ‘Antalya merkez’, üçüncü sırada ‘Döşemealtı’, dördüncü sırada ‘Karaçallı Köyü’ ve beşinci sırada ise ‘Bahtılı Köyü’ yerini aldı.

Whatsapp Image 2024 03 26 At 16.44.40

Muhabir: AYSU DURSUN/HABER