Turizmin başkenti Antalya'da Ramazan Bayramı tatilinin yoğunluğu devam ediyor. Özellikle 9 günlük bayram tatilinin erken duyurulması ve hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi yerli tatilcilerin adresini Antalya yaptı. Yaklaşık 2 milyon kişilik bir tatil hareketliliğinin yaşandığı kentin dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili ise yaz aylarındaki yoğunluğunu aratmadı. Hava sıcaklığının 22 derece, nem oranın ise yüzde 83 ölçüldüğü kentte sahile akın eden tatilciler doyasıya güneşlendi, bol bol yüzüp denizin tadını çıkardı. Bazı vatandaşlar ise ağaç gölgelerinde piknik yapmayı tercih etti. Sahilde denizin keyfini çıkaranlardan bazıları da kano sürdü.

A W181050 11

“İlk defa bu ayda Antalya'nın bu kadar kabalalık olduğunu gördüm”
İstanbul'dan tatil için Antalya'yı tercih eden Ufuk Özlüdağ, “Antalya çok güzel, havası süper. Sahilde deniz keyfi yapıyoruz, ortam çok güzel ve deniz sıcaklığı da mükemmel. Yazın çok kalabalık oluyormuş, şu anda da öyle. Otobüsler tıklım tıklımdı. İstanbul'u hiç aratmadı. Çok keyifli ve güzel bir ortam var. Antalya'yı çok sevdik” dedi.

A W181050 10
Yine arkadaşıyla birlikte İstanbul'dan gelen Muhammet Özartık da, “Her yıl geliyorum ama ilk defa bu ayda Antalya'nın bu kadar kalabalık olduğunu gördüm. İnsanlar sıcakkanlı. İstanbul'daki kalabalığı hiç aratmadı” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA