Likya Yolu'nun bir parçası olan Musa Dağı, sıfır rakımdan 1500 metrelere kadar yükselen dik yamaçlarıyla biliniyor. Doğa yürüyüşü tutkunlarının tercih ettiği zorlu parkuruyla, heyecan, macera ve keyif bir arada yaşanıyor.

ANTİK KALINTILAR YER ALIYOR

Dağın etekleri, genellikle maki bitki toplulukları ve kızılçamlarla çevrili olan Musa dağının zirvesinde ise antik kalıntılar bulunuyor. Likya dönemine ait Olympos Antik Kenti'nin günümüze kadar korunmuş su sarnıçları, ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Bu sarnıçlar, yaklaşık 7-8 metre derinliğinde ve 2 metre civarında genişlik çapına sahip.

MUHTEŞEM MANZARA

Musa Dağı'nın zirvesi, muhteşem manzaralar sunuyor. Çıralı, Kemer ve hatta Antalya'nın açık hava manzaraları, zirveden izlenebiliyor. Doğaseverlerin ilgisini çeken bu bölge, eşsiz güzellikleri ve tarihi dokusuyla dikkat çekiyor.

TARİH VE DOĞA BİR ARADA

Adrasan'ı Olympos'tan ayıran bu dağ, sadece doğa yürüyüşü sevenleri değil, aynı zamanda tarih ve doğa tutkunlarını da cezbediyor. Musa Dağı'nın zenginlikleri, bölgeyi ziyaret edenlere unutulmaz bir deneyim sunuyor. HABER/AYSU DURSUN