ANTALYA Ekspres Gazetesi'nden Güven Güneş'in haberine göre, Antalya Gelişim Gençlik Spor Kulübü (AGGİK) U-16 Basketbol takımı, Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı. Gösterdiği etkileyici performansla dikkatleri üzerine çekmeye devam eden U-16 Takımı, Edirne’de 20- 26 Mayıs oynanacak olan turnuva da oynamaya hak kazanırken rakipleri arasında Galatasaray, Fenerbahçe ve Darüşşafaka gibi güçlü rakiplerde bulunuyor.

01.04 (1)

ZORLU RAKİPLER
Eskişehir’deki müsabakalarda rakiplerine üstünlük sağlayarak gruplardan birinci olarak çıkan AGGİK U-16 Basketbol Takımı, şampiyonaya yükselme başarısını elde etti. Bu büyük başarıyla Antalya’nın basketbol potansiyelini ve AGGİK’in genç yeteneklere verdiği önemi bir kez daha gösterirken, 20-26 Mayıs tarihleri arasında Edirne’de düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası’nda mücadele edecek olan AGGİK U-16 Basketbol Takımı, zorlu rakiplerle karşılaşacak. Rakipleri arasında Galatasaray, Fenerbahçe ve Darüşşafaka gibi Türk basketbolunun köklü ve güçlü kulüpleri bulunsa da Koç Anıl Erşan “Türkiye Şampiyonası’nda da elimizden geleni yapıp şehrimize güzel bir başarı derece getirmek istiyoruz. Antalya’yı en iyi şekilde temsil etmek için antrenmanlara ara vermeden devam ediyoruz” ifadeleriyle iddialarını ortaya koydu.

BAŞARILARA YENİSİ EKLEYECEĞİZ
Bu zorlu süreçte başarılarına bir yenisini daha eklemek için sabırsızlandıklarını söyleyen Koç Anıl Erşan, kurulduğu günden bu yana sayısız farklı başarılara imza atarak hem yerelde hem de ulusal liglerde kupalara adeta ambargo koyduklarına dikkat çekerek, genç yeteneklerinin önemini vurguladı. Koç Erşan, hedeflerinin, Türkiye Kupası’nı kazanmak olduğunu ifade ederek, “Antalya’mıza bu kupayı getirmek istiyoruz. Bunun ilk etabını Eskişehir’de namağlup şekilde gruplardan çıkarak gerçekleştirdik. Şu anda önümüzde son ve zorlu bir süreç kaldı. Bir çok imkansız denilen şeyi başardık ve yine başaracağız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: ANTALYA EKSPRES GAZETESİ