Antalyaspor'un tarihinde büyük bir anlam taşıyan ve 2022 yılında yeniden canlanan boks branşı, yeni döneme zaferlerle başladı. ABC ve ECB boks kulüplerinde çalışmalarını sürdüren sporcularımız, Türkiye'nin ve Antalya'nın gururu oldu.

ANTALYASPOR'UN BOKS ARENASINDAKİ BAŞARISI

Boks takımının parlayan yıldızlarından Muhammet Ali Kardaş, Türkiye ikincisi olarak Antalyalıların göğsünü kabartırken, Veysel Karani Kardaş Türkiye üçüncüsü, Türkiye ikincisi ve Avrupa şampiyonlukları unvanlarıyla adını altın harflerle yazdırdı.

Antalyaspor Boks Webfa

Kadınlar kategorisinde ise genç yetenek Rabia Eylül Duman, haziran 2023’te kendi kategorisinde Türkiye şampiyonu olarak Antalyaspor bayrağını gururla taşıyan isimlerden biri oldu.

Takımın diğer yetenekli sporcularndan Mehmet Ali Demirezen, Türkiye şampiyonluğunu kazanırken, Ahmet Pekel ise iki defa Türkiye şampiyonu olarak adını duyurdu.

YENİ ZAFERLER

Türkiye Boks Federasyonu tarafından Ocak 2024’te düzenlenen Genç Erkekler ve Kadınlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası'nda Antalyaspor boks takımı, Mersin'den 2 bronz ve 2 altın madalya ile döndü. Bu heyecan verici şampiyonada, Refik Kartal ve Mehmet Ali Demirezen altın madalya kazanarak Türk boks tarihine isimlerini altın harflerle yazdırdılar. Refik Kartal ve Mehmet Ali Demirezen, Hırvatistan'da düzenlenecek Genç Erkekler ve Kadınlar Avrupa Boks Şampiyonası'nda Antalyaspor'un ve Türkiye'nin renklerini gururla temsil edecekler

1 Antalyaspor Boks Toplu

Mersin'deki mücadelede bronz madalya kazanan Veysel Karani Kardaş ve Polat Yıldırım da Antalya’nın gurur kaynaklarından oldu.

ZAFER YOLCULUĞU DEVAM EDİYOR

Antalyaspor'un boks arenasındaki zafer dolu yolculuğu, başarılarla dolu bir hikayeye dönüşüyor. Her bir sporcu, Antalyaspor'un arması altında gösterdiği performansla gurur ve azim kaynağı olmayı başarıyor. Geleceğe umutla bakan Antalyaspor boks takımı, daha nice zaferlere imza atmak için hazır ve iddialı.

Muhabir: ERENDİZ ÖZKURT/ÖZEL HABER