DÜNYA Su Günü ve Orman Haftası kapsamında Muratpaşa Belediyesi, Çevre Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Derneği (ÇETADER) ve Çevre Mühendisleri Odası Antalya Şubesi iş birliğiyle düzenlenen ‘Su ve İklim Çalıştayı’ Bahçeşehir Koleji Lara Kampüsü’nde başladı.  Çalıştayın ilk etkinliği olarak Bağımsız Sanat Hareketi sanatçılarının Sevda Kesim önderliğinde hazırladığı ‘Antalya’nın Havaları, Havasından Geçilmez Tavaları’ isimli geri dönüşüm sergisi açıldı.

Whatsapp Image 2024 03 20 At 20.11.24

SERGİYE YOĞUN İLGİ

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği serginin açılışı, okul idaresi ve öğretmenleri, Bağımsız Sanat Hareketi sanatçıları, Muratpaşa Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Ceren Şahin, Çevre Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Hakkı Dikmen ve ÇETADER Başkanı Bersu Olgu Erdoğdu’nun katılımıyla gerçekleşti. Sergiyi yarına kadar Bahçeşehir Koleji Lara Kampüsü’nde izleyebilirsiniz. 

Whatsapp Image 2024 03 20 At 20.11.25 (2)

BİRÇOK SUNUM YAPILACAK

Çalıştayın ikinci bölümü ise; Bugün 9 ve 10’uncu sınıf öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşecek. Çalıştay programında, çevre mühendisi ve ÇETADER Genel Sekreteri Ebru Arslan Savaş ‘Çevre Mentörlüğü ve Dünya Su Günü’, Muratpaşa Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü ve ÇMO Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Ceren Şahin ‘Atık Yönetimi’, ÇETADER yönetim kurulu üyesi ve Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Tahsin Şahin ‘Girişimcilik ve İnovasyo’,  konularında sunum yapacak.

Whatsapp Image 2024 03 20 At 20.11.25 (1)

Ayrıca, ressam Sinan Demir, ‘Doğanın Belleğinde Uyuyanlar’ kısa film gösterimi ve söyleşinin ardından öğrencilerle birlikte duvar resmi yapılacak. Bağımsız Sanat Hareketi’nin gönüllü sanatçıları Natavan Aliyeva, Olga Mandrik, Aynur Demir, Mina Golzar, İren Toprak Matar, Rana Golzar, Sevda Kesim, Reyhan Okan ve Oksana Muraveva ise taş boyama, atık ve tava atölyeleriyle çalıştaya katılacak. Çalıştayın sonunda öğrencilerden oluşan müzik topluluğunun dinletisi gerçekleştirilecek.

Muhabir: ÇİĞDEM KORKAN/ÖZEL HABER