Antalyaspor Başkanı Sinan Boztepe ile Antalyaspor Başkanvekili ve Basın Sözcüsü Alkan Evren Akdeniz Üniversitesi Medya Topluluğu önderliğinde Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilim Meslek Yüksek Okulu Dede Korkut Salonu’nda “Spor İletişimi ve Antalyaspor” başlıklı söyleşide öğrencilerle buluştu.  Öğrencilerle buluşan Başkan Boztepe gündeme dair açıklamalarda bulundu.

HUKUKİ SÜREÇ SÜRÜYOR

Antalyaspor’un İsrailli futbolcusu Jehezkel ile ilgili konuşan Başkan Boztepe “Her insan hata yapar. Jehezkel’in verdiği pozu sosyal medya hesabımızdan paylaşmamız çok büyük bir baskı yarattı. Jehezkel hiç kimsenin haberi olmadan münferit bir eylem gerçekleştirdi. Antalyaspor çok büyük bir camia. Kimse Antalyaspor’u ateşe atamaz. Ertesi gün sabahı bütün bakanlıklar devreye girdi. Hukuki süreç devam ediyor” dedi.

SEZON SONUNDA YASAKLAR KALKACAK

Sabri Gülel başkanlığındaki yönetimin 5 yılda yapılacakları 5 ayda yaptık söylemlerini hatırlatan Başkan Sinan Boztepe  “Biz de 4 yılda yaşayabileceklerimizi 4 ayda yaşadık” dedi. Trnasfer yasağı ile ilgili de konuşan Başkan Sinan Boztepe “Süresiz veya 3 sezon gibi bir transfer engeli yok. 1 milyon Euro civarı ödememiz gereken para var. Ödeyince yasak kalkacak. Sezon sonunda transfer yapabilmek için yasakları kaldıracağız. Yaza kadar iki dosya daha gelebilir. Şuan itibariyle transfer yasağı nedeniyle oluşan dosya sayısı oldu” dedi.

HAKKIMIZI YEDİRMEYİZ

Muhabirimiz Arif Can Yıldız’ın Galatasaray- Antalyaspor maçının hakemleri Abdülkadir Bitigen ve VAR hakemi Özgür Yankıya ile ilgili gündeme düşen ses kaydı ile ilgili soru sorması üzerine konuşan Başkan Sinan Boztepe “Galatasaray maçı için maçtan önce yaptığım açıklamalar için pişmanlık duymuştum ama dün akşam sızan videolar haklı olduğumuzu gösterdi.  Biz hakkımızı yedirmeyiz” cevabını verdi. Ayrıca Boztepe Galatasaray maçı hakkında bütün verileri toplayıp akşam bir açıklama yapacaklarını bilgisini de paylaştı. Antalyaspor Başkanı Sinan Boztepe ayrıca Akdeniz Üniversitesi Medya Topluluğu tarafından yılın spor adamı seçildi.

Muhabir: STAJYER/ARİF CAN YILDIZ