Gözlerinizi kapatın ve hayal edin; masmavi bir deniz, kıyıları Kızılçam ağaçlarıyla örtülü, ince kumllarla bezenmiş, sakin ve huzurlu bir sahil... İşte, Antalya'nın gizli cenneti, şehrin stresinden ve gürültüsünden uzaklaşmanın en mükemmel adresi: Çaltıcak Plajları.

KÜÇÜK ÇALTICAK VE BÜYÜK ÇALTICAK

Antalya'nın kalbinde, Konyaaltı'nın Liman Mahallesi'nde, şehir merkezine sadece birkaç kilometre uzaklıkta, Çaltıcak Plajları sizi bekliyor. Antalya Kemer karayolunun yaklaşık 20. kilometresinde Küçük Çaltıcak, yol boyunca ilerlediğinizde sizi ilk karşılayan cennet köşe. Ardından devam edip ulaşacağınız Büyük Çaltıcak ise bir doğa harikası. Aralarında sadece 2 kilometrelik bir mesafe bulunsa da her biri kendine özgü güzellikleriyle büyülüyor ziyaretçilerini.

5 202001291658462

DOĞANIN KUCAĞINDA KEYİF

Büyük Çaltıcak Plajı'nın 500 metrelik, Küçük Çaltıcak Plajı'nın ise 300 metrelik sahil uzunluğu, size doğayla iç içe keyifli anlar yaşama fırsatı sunuyor. Üstelik girişleri ücretli olan bu cennet köşelerinde, mangalınızı yakabilir, denizin serin sularında yüzebilir ve yeme içme keyfi yapabilirsiniz. Doğanın kucağında, şehrin karmaşasından uzakta, huzurlu bir gün geçirmek için ideal bir mekan.

SIÇAN ADASI'NIN BÜYÜSÜ

Antalya'nın sembollerinden biri olan Sıçan Adası'na karşı, Çaltıcak Plajları'nda berrak sularda yüzmenin tadı başka. Doğanın kucakladığı bu eşsiz plajlarda, kendinizi yenilenmiş hissedecek, şehrin karmaşasından uzaklaşıp huzurlu bir nefes alacaksınız.

Calticak Plajlari Piknik

Çaltıcak Plajları, Antalya'nın değil tüm Türkiye'nin nadir güzelliklerinden biri. Şehir hayatının stresinden uzaklaşmak isteyen herkesi bekliyor. Bu doğal cennetin tadını çıkarın, unutulmaz anlar biriktirin ve ruhunuzu dinlendirin.

Muhabir: ERENDİZ ÖZKURT/ÖZEL HABER