ANTALYA Ekspres Gazetesi'nden Güven Güneş'in haberine göre, Antalya Ticaret Platformu ile YÖRSİAD arasında iş birliği protokolü imzalandı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Antalya Ticaret Platformu (ATİP) Başkanı Rafet Aslan, Antalya’nın ticaret ve sanayi alanında karşılaştığı zorluklara değindi. Aslan, “Şehrimizin ekonomik kalkınması için iş dünyası olarak hep birlikte hareket etmeliyiz ve yenilikçi çözümler üretmeliyiz” ifadelerini kullanırken YÖRSİAD Başkanı Avukat Mustafa Alper Oral, “Yeni girişimler için önemli projeler” dedi.

GÜÇLÜ BAĞLAR İŞ DÜNYASINI CANLANDIRIR

Bu protokol ile iki kurum arasındaki iş dünyasında daha güçlü bağlar kurmayı ve işbirliklerini artırmayı hedeflendiğinin söyleyen ATİP Başkanı Rafet Aslan, imza töreninin ardından, dernek üyeleri arasında görüşmeler gerçekleştirildi. Aslan, “Bu tür etkinlikler, iş dünyasında güçlü ağlar kurmanın ve işbirliklerini artırmanın anahtarıdır. İmzaladığımız protokolün tüm üyelerimize hayırlı olmasını diliyorum,” dedi.

Foto (1) Vr

SORUNLARIN ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ

YÖRSİAD Başkanı Mustafa Alper Oral ise, sektörlerin sürdürülebilir büyüme hedeflerine ulaşabilmesi için yapılması gereken çalışmaları anlattı. Oral, “Yörük kültüründen aldığımız ilhamla, birlik ve beraberlik içinde çalışarak tüm sorunların üstesinden gelebileceğimize inanıyoruz” şeklinde konuştu. Ayrıca, genç girişimcilerin desteklenmesi ve yeni projelerin hayata geçirilmesi konularında önerilerde bulundu.

Kaynak: ANTALYA EKSPRES GAZETESİ