Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Olbia Sanat Galerisi'nde Doç. Dr. Terlan Mehdiyeva Azizzade'nin küratörlüğünde gerçekleşen 'Kadın birleştiren, güzelleştiren, tamamlayandır' sloganlı serginin açılışını,Güzel Sanatlar Fakültesi'nin (GSF) Dekanı Prof. Dr. Sibel Paşaoğlu Yöndem yaptı. 'Kadın' konulu sanat çalışmalarını hayranlıkla inceleyen Yöndem, eser sahipleri ile sohbet edip bilgi aldı, sergiye katkılarından dolayı kutlayıp teşekkür etti.

G S F D E N K A D I N K O N U L U S E R G I 44904

'KADIN AİLENİN TEMELİDİR'

Sergi küratörü Doç. Dr. Azizzade, "Tarihte, toplum belleğinde izleri silinmeyen, toplum hafızasına kazınan kadınların gösterdiği varoluş çabalarını izleyicilerimizle paylaşmak için bugün bir araya geldik. Eserlerinde kadın hakları, sınıfsal farklılık, aşk, evlilik ve özgürlük temalarını esas alan ne kadar çok sanatçı var tarihte ve günümüzde. Kadın annedir, şefkattir, özverinin simgesidir, ailenin temelidir, her gözün nuru, hayatın can damarıdır" yorumunu yaptı.

Gsfden Kadin Konulu Sergi 44904 (1)

SERGİYE ZENGİN KATILIM

Sergiye Ayşegül Yılmaz, Berrin İlhan, Burcu Şafak, Çiğdem Erkin, Gülsen Koca, Handan Dayı, Hande Rastgeldi, Hülya Topaktaş, Ebru Dikmen, Ezgi Bilgin, Eda Çetinkaya, Ilgaz Topçuoğlu, Nevin Yavuz Azeri, Nafia Özdemir Hanyalıoğlu, Neslihan Sarı, Kamuran Özlem Sarnıç, Özlem Oğuz, Sevil Kılıç, Nermin Azizzade Jular, Nur Ernehir, Nuray Buzkan, Nagehan Elibol, Nilgün Saner, Melek Erdem, Seher Eyrigenç, Sibel Özdoğan, Sinem Avcı Koyunsev, Seda Öztürk Hız, S. Esen Aşkın Orhun, Tenzile Bilici, Terena Ağayeva, Uğur Günay Yavuz, Yaemin Unsur, Zühal Başbuğ eserleriyle katıldı.

Kaynak: DHA