Aydın Kanza Sanat Galerisi, Güzel Sanatlar Derneği (GÜSAD) sanatçılarının yeni ve heyecan verici Karma Bahar Sergisi'ne ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Sanatseverler, 15 Nisan Pazartesi gününden itibaren 20 Nisan'a kadar galeride bu etkileyici sergiyi ziyaret edebilecekler.

Serginin açılışı, sanat dolu bir atmosferde gerçekleşecek. 15 Nisan Pazartesi günü saat 17.00'de Aydın Kanza Sanat Galerisi'nin kapıları, sanat tutkunlarını ve meraklıları karşılamak üzere açılacak. Sergi, farklı sanat disiplinlerinden eserleri bir araya getirerek zengin bir deneyim sunacak.

Whatsapp Image 2024 04 11 At 16.01.01

GÜSAD’IN TARİHİ

Antalya'nın sanat hayatına damga vuran önemli bir oluşum olan Güzel Sanatlar Derneği (GÜSAD), köklü bir geçmişe sahip. 1960'ların başında Esen Emekçil ve bir grup öncü ressam, Antalya'da plastik sanatların gelişimine önemli katkılarda bulunmuşlar. Bu çabalar, 1992 yılında resmiyet kazanarak Devlet Güzel Sanatlar Galerisi ve Plastik Sanatlar Koruma ve Geliştirme adı altında dernekleşmiş. Aradan geçen yılların ardından, 2004 yılında derneğin ismi Güzel Sanatlar Derneği (GÜSAD) olarak değiştirilmiştir. GÜSAD’IN misyonunun başında sanatçıları ve eserlerini ulusal ve uluslararası arenalarda tanıtmak ve gençleri desteklemek geliyor. GÜSAD, faaliyetleri ve etkinlikleriyle daha geniş kitlelere ulaşmayı amaçlıyor.

Muhabir: ERENDİZ ÖZKURT