Crowne Plaza Oteli ile Megasaray Westbeach Oteli arasında gerçekleşen kıyı temizliğine Deniz Ticaret Odası Antalya Şube Başkanı Ahmet Çetin, TURMEPA Antalya Şube Başkanı Ziya Baykal ile Crowne Plaza Oteli ile Megasaray Westbeach Oteli çalışanları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Toplanan atıklar, TURMEPA tarafından kayıt altına alınırken, Konyaaltı Belediyesi yetkililerine teslim edildi.

Turmepa Dto Antalya Temizlik2

Clean Up The Med (Akdeniz’i Temiz Tutalım) kampanyası, Akdeniz’e kıyısı olan tüm ülkelerde eş zamanlı olarak gerçekleştirilirken konu ile ilgili görüşlerini aldığımız Setur Marina Müdürü ve aynı zamanda TURMEPA Antalya Şube Başkanı Ziya Baykal, “1995 yılından beri İtalyan Çevre Koruma Örgütü Legambiente öncülüğünde her yıl gerçekleştirilen proje için burada bulunuyoruz. 29 yıldır bu projeyi TURMEPA olarak biz düzenliyoruz. Deniz Ticaret Odamızın desteği ile kıymetli bir organizasyon gerçekleştiriyoruz. Farkındalık yaratmak amacıyla, bölgede yer alan Crowne Plaza Oteli ile Megasaray Westbeach Oteli’nin de desteğini aldık. Amacımız, denizlerimizi ve kıyılarımızı temiz tutma ile ilgili önlemler alabilmek, çöpleri toplarken çevredeki insanların da aynı duyarlılığı erişebilmesi. Katılım gösteren herkese gönülden teşekkür ediyoruz” dedi.

Deniz Ticaret Odası (DTO) Antalya Şube Başkanı Ahmet Çetin ise bu anlamlı organizasyona verdikleri destekten dolayı mutlu olduklarını belirterek, “  Bugün TURMEPA Deniz Temiz Derneğimizin Konyaaltı sahilinde denizlerimizin temizlemesi konusunda yapmış oldukları farkındalık etkinliğine biz de Deniz Ticaret Odası olarak katıldık ve desteğimizi verdik. Biz Deniz Ticaret odası olarak her birimiz denizden ekmeğimizi çıkartıyoruz. Denizlerimiz temiz tutmak lazım. Buradan tüm vatandaşlarımıza denizlerimizi temiz tutma konusunda daha hassas olmalarını rica ediyoruz” diye konuştu.

Turmepa Dto Antalya Temizlik4

Clean up The Med (Akdeniz’i Temiz tutalım) Projesi, 1995 yılından beri İtalyan Çevre Koruma Örgütü Legambiente öncülüğünde gerçekleştiriliyor. Projedeki amaç, Akdeniz’deki deniz kirliliğini gündeme taşımak, kirliliğe neden olan faktörlerin azaltılması ve engellenmesi için kamuoyu oluşturarak, deniz kirliliği hakkında farkındalık yaratmak olarak gösteriliyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ