Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) iş birliğinde Manavgat İbrahim Sırrı Sözen Gençlik Merkezi'nde düzenlenen seminerde konuşan MASMO Başkanı Sabri Keskin, enflasyon muhasebesinin gerçek ve tüzel kişiler için çok önemli olduğunu ifade ederek, TÜRMOB eğitmenleri tarafından seminerler verildiğini hatırlattı. Bugünün 8 Mart olduğunu belirten Başkan Keskin, Dünya Kadınlar Günü hakkında bilgiler verdi.

Başkan Keskin'in konuşmasının ardından Manavgat'ta mali müşavirlik stajını tamamlayarak, mesleğe yeni başlayan 10 kişiye ruhsatları ve plaketleri verildi. Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla meslekte 20 yılını dolduran kadın mali müşavirlere teşekkür plaketleri takdim edildi.

Masmodan Mali Musavirlere Enflasyon Du 23470 (2)

Kadın mali müşavirlerin Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayan TÜRMOB eğitmeni Sedat Göçgüner, "Yeni ruhsat alan arkadaşları da tebrik ediyorum. Bugün hem Dünya Kadınlar Günü hem de enflasyon muhasebesi semineri. Mesleğe yeni başladıkları günü hiç unutmayacaklar. Çünkü 20 yılda bir gerçekleşen bir olay oldu" dedi. 'Vergi Usul Kanunu Kapsamında Uygulamalı Enflasyon Düzeltmesi' konulu seminerde TÜRMOB eğitmeni Göçgüner, enflasyon düzeltmesi konusunda Maliye ve Hazine Bakanlığı tarafından çeşitli tebliğler çıkarıldığını hatırlattı. Tebliğlerin ardından uygulamada yaşanan sorunların giderilmesi amacıyla TÜRMOB olarak Türkiye'nin her yerinde muhasebecilere seminer verdiklerini anlatan Göçgüner, enflasyon nedeniyle mükelleflerin sahip oldukları parasal ve parasal olmayan kıymetlerin yeniden değerlendirilmesi ve vergilendirilmesinin önemli olduğuna dikkati çekti.

Masmodan Mali Musavirlere Enflasyon Du 23470 (1)

Seminerin ardından açıklama yapan MASMO Başkanı Sabri Keskin, "TÜRMOB'a bağlı odaların tamamında bir enflasyon düzeltmesi semineri yapılıyor. Oda olarak enflasyon düzeltmesi seminerini yoğun bir katılımla gerçekleştirdik. Yüksek bir enflasyon var, para ve mal değeri ciddi şekilde kayıp oluyor. Bunu güncellemek ve yeniden değerlemek adına enflasyon düzeltmesi yapılmak zorunda" diye konuştu. Bugünün 8 Mart olduğunu hatırlatan Başkan Keskin, "Bugün Dünya Kadınlar Günü. Meslekte 20 yılını tamamlayan kadın meslektaşlarımıza plaket vererek, onların günlerini kutladık. Ayrıca aramıza 10 yeni meslektaşımız aramıza katıldı. Onları aileleriyle birlikte davet ettik. Arkadaşlarımızın da ruhsatlarını verdik" dedi.

Kaynak: DHA