ANTALYA Oyuncak Müzesi, çocukların bireysel ya da ebeveynleri ile birlikte katılabilecekleri atölye çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Her yaş grubundan ziyaretçinin keyifle gezdiği müzede, 3 yaş üzeri çocukların bireysel ya da ebeveynleri ile katılabilecekleri atölye çalışmaları yapılıyor. 
Müzede 15 Aralık Cuma günü saat 14.00- 16.00 arası ‘Kitap Ayracı Yapımı Etkinliği’ düzenlenecek. Etkinlik, 6-8 yaş için uygun olmak üzere ücretsiz olarak düzenlenecek. Etkinliğe katılım sağlamak isteyenlerin ise önceden rezervasyon yapması gerekiyor.


OYUNCAK MÜZESİ HAKKINDA
Araştırmacı, şair, yazar Sunay Akın’ın öncülüğünde 2011, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda hizmete giren Antalya Oyuncak Müzesi, yaklaşık 3 bin antika oyuncağın sergilendiği masalsı bir dünyanın kapılarını misafirlerine açıyor. İstanbul Oyuncak Müzesi’nin kurucusu Sunay Akın danışmanlığında açılan müze, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin önemli kültür projelerinden biri. Antalya Kaleiçi’de yer alan müze, İstanbul ve İzmir’in ardından Türkiye’deki üçüncü oyuncak müzesi olma unvanına sahip. Koleksiyonu, tasarımı, binası ve eğitim çalışmaları ile Avrupa'nın seçkin oyuncak müzeleri arasında yer alan Antalya Oyuncak Müzesi, Kaleiçi Yat Limanı’nda yer alıyor. HABER/BUSE ER

Editör: Uğur Keskin