ANTALYA Ekspres Gazetesi'nden Güven Güneş'in haberine göre, Antalyalı staj ve çıraklık sigortası mağdurları hak adamaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Konya mitinginde seslerini duyurmak isteyen staj ve çıraklık sigortası mağdurları karakolluk oldu. 

Gözaltı (1)

SOSYAL MEDYA GÖNDERİSİ KARAKOLLUK ETTİ

Konya’da bulunan çok sayıda staj ve çıraklık mağdurlarının da miting alanına alınmadığını dikkat çeken Staj ve Çıraklık Mağdurları Eğitim Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Resul Günay durumu şu şekilde aktardı: “Konya mitingine katılmak için Antalya’dan 20 kişi olarak geldik. Ancak, miting sırasında bizimle alakası olmayan içeriklerin sosyal medyada paylaşılması sebebiyle miting alanından çıkarılarak gözaltına alındık” dedi. 20 kişilik kalabalık bir grupla mitinge katılmak ve seslerini duyurmak için Antalya’dan, Konya’daki mitinge giden staj ve çıraklık mağdurları bu kez de gözaltına alındı. Konya’da yaşayan mağdurların miting alanına alınmadığını ve Antalya grubunun da parça parça ve ayrı bir şekilde miting alanına girebildiğini söyleyen Staj ve Çıraklık Mağdurları Eğitim Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Resul Günay’da gözaltına alınan kişiler arasında yer aldı. Başkan Günay, “Konya’daki arkadaşlarımız içeri alınmadı. Biz, miting sırasında telefondan tek tek aranarak dışarı çıkarıldık. Ardından ifademiz alınmak üzere gözaltına alınarak için karakola götürüldük. Bize ait olmayan bazı hesaplardan fotoğraflarımız kullanılarak, ‘Antalya, Konya’ya gidiyor’ diye yazmışlar. Devlet büyüklerini, milletvekillerini ve Devlet Bahçeli’yi falan etiketlemişler. Esas konu bizim sloganlarımız değil, bizim üzerimizden fotolarımızın kullanılarak twit atılması. Karakol’da da bu kişileri tanımadığımızı söyledik. Emniyet mensuplarımız bizlere çok iyi davrandılar sağolsunlar” dedi.

Gözaltı (4)

ÇIRAKLAR ARTIK USTA OLDU
Yaklaşık 50 kişi ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı. Mitingde “Çırağa Müjde” sloganlara karşı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Çırağa müjde olmaz. Kalfaya olur, ustaya olur” sözüne de değinen Başkan Günay, “Çıraklar artık büyüdüler usta oldu” ifadeleriyle 38 yıldır süren soruna dikkat çekti. “Artık usta olduk, bu nedenle Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan müjde bekliyoruz” diyen Günay, sorunun çözümü için hak mücadelelerine devam edeceklerini ifade ederken artık sloganlarını da değiştirdiklerini, “Ustaya müjde” diyeceklerini söyledi. Günay, "Bizler Cumhurbaşkanımızı seviyoruz , bize o müjdeyi vereceklerine, bizleri daha fazla magdur etmiyecegine inanıyoruz" dedi.

Gözaltı (3)

Kaynak: ANTALYA EKSPRES GAZETESİ